Wielki brzydki czerwony buton kolo zegarka


(system) #1

Tak jak w temacie. Daje logi do sprawdzenia. Z góry dzieki


(Bbieniol) #2

Użyj narzędzia -> SmitFraudFix (w trybie awaryjnym z opcji 2 )

Po zabiegach nowe logi + log z Combofix


(system) #3

Daje logi

I opera mi nie dziala od momentu pojawienia sie tego czerownego krzyzyka. (po zabiegach krzyzka nie ma ale opera dalej nie dziala)


(Bbieniol) #4

Prosiłem jeszcze o log z ComboFixa - wykonaj go, ponieważ on automatycznie pozbędzie się części syfu. Czekam na świeże logi po użyciu Combo + log z niego samego + raport z narzędzia SmitFraudFix :slight_smile:


(system) #5

ok daje nowe logi. Opera dalej nie dziala :frowning:


(adam9870) #6

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Z menu Notatnika wybierz Plik >>> Zapisz jako >>> zapisz plik pod nazwą ComboFix-Do w miejscu, w którym zapisałeś ComboFixa.

Przeciągnij i upuść plik ComboFix-Do.txt na plik ComboFix.exe (czyli ikonkę ComboFix-Do.txt na ikonkę ComboFix.exe) - tak jak to zostało przedstawione na poniższym obrazku:

4l761r5.gif

Po restarcie skasuj folder C:\Qoobox

W internecie można znaleźć bardzo zróżnicowane informacje na temat tych plików. Jedni wskazują je do usunięcia, zaś inni twierdzą, że są Ok dlatego przeskanuj je na stronie http://www.virustotal.com/pl/ bądź http://virusscan.jotti.org/ i wklej tu wyniki skanowania.

Przeskanuj system skanerem on-line dostępnym na stronie http://www.ewido.net/de/onlinescan/, a następnie wklej raport plus nowy log z ComboFix. Operą zajmiemy sie później, jeśli w dalszym ciągu będą występować z nią problemy.