Wielki Problem z artefaktami oraz brakiem dźwięku

Witam wszystkich użytkowników!

Mam dwa wielkie problemy. Mianowicie dostałem od znajomego części do kompa[Gigabyte GAK8-NF-9, 1 GB RAM, Galaxy 7900GS ,AMD Athlon 3000+]. Wcześniej miałem 512 MB Ram, Amd Athlon 2800+ oraz jakaś płytę ABIT. Przy okazji wsadziłem zasilacz TRACER 4Life 400W. Zrobiłem format…

Włączyłem komputer a tu artefakty… jakieś kolorowe kropeczki… ale myślałem że to dla tego że nie podpiąłem dodatkowego zasilania. Ale potem jak się zorientowałem to zrobiłem to… ale artefakty dalej są. W grach jak i w spoczynku na pulpicie… Poinstalowane są najnowsze sterowniki, dx, wszystko co ma być.

Może mi ktoś powiedzieć co mam zrobić żeby zlikwidować te artefakty?

Drugi problem to brak głosu. Sterowniki są napewno zainstalowane a głosu nie ma…

Proszę o pomoc.!

Pozdrawiam

Wygląda to na uszkodzoną kartę graficzną, a tak pozatym to ten TRACER jest na czarnej liście zasilaczy…

Co do zasilacza to wiem ze nie jest dobry… ale wczesniej uciągał nawet 8800gt… wiec nie jest raczej za słaby na 7900gs… hmm… a jak przetestować kartę?

a sterownik do karty dźwiękowej zainstalował się bez problemu ?

Jeżeli tak, to wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Realtek HD Audio). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Jeśli nie pomoże pobierz program Everest Ultimate Edition . Otwórz program -> Komputer -> Podsumowanie -> spisz informacje z pozycji: -> Nazwa płyty głównej -> Mikroukład płyty głównej -> Multimedia (karta dźwiękowa)

Co do karty graficznej… w trybie awaryjnym jest to samo? czyściłeś krawędź karty, oraz slot pod kartę? Radzę sprawdzić kartę na innym komputerze. Wstępnie, może to wskazywać na uszkodzenie pamięci vram, ale może też temperatury? Podaj je z programu Everest. Ten zasilacz nijak ma się do testowania sprzętu, lepiej wszystko sprawdzać na markowym psu, na necie można się aż pozabijać o polecane zasilacze, czy listy dobrych/złych…

SolelyRose*

Co do sterowników do dźwięku zainstalowały się pomyślnie bo tam nie mam karty dzwiekowej tylko zintegrowaną w płycie. Realtek AC 97. Sprawdzę jeszcze w panelu sterowania.

A co do tej karty. to faktycznie nie czyściłem nic… a pamięci raczej nie są uszkodzone bo działały na starej płycie gł. Spróbuję odpalić to w trybie awaryjnym… coś mi się wydaję że ta karta jest chyba strzelona… a znasz jakieś dobre programy do przetestowania karty?

A temp. po odpaleniu kilku gier:

Procek–> 34.stop.

Karta–> waha się pomiędzy 40-52stop.

Dysk–> 44stop.

Dane z Everesta;

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-K8NF-9 (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej nVIDIA nForce4-4X, AMD Hammer

Karta dźwiękowa nVIDIA MCP04 - Audio Codec Interface

ATITool lub FurMark