Wielki problem z głośnikami Genius 5.1 6000

(VenturA) #1

Witam mam problem z ów głośnikami otóż po podłączeniu ich do komputera wszystko było pięknie ładnie z dzwiękiem itp. ale po kilkunastu minutach zaczeły głośno grać ,a po restarcie komputera zaczeły z nich dochodzić głośnie dziwne dźwięki (buczenie , trzaskanie itp.) prosze o pomoc są to nowe głośniki dzisiaj zakupione. Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

(adam749) #2

JAk odłączysz głośniki w trakcie tego buczenia to przestają buczeć?? Jaką masz karte dźwiękową??

(VenturA) #3

Głośniki podłączone są do suba samymi przewodami (bez końcówek) taki model więc to troche trudne co chwile włączać i wyłączać a co do karty to Creative SB Augidy SE. Dodam jeszcze że przestały się pojawiać jakiekolwiek dane na LCD

(adam749) #4

A te przewody dobrze podłączyłeś?? Dla pewności odłącz wszystkie i podłącz na nowo.

(VenturA) #5

Odłaczyłem wszystkie kable z tyłu i dla ciekawości włączyłem samego suba i zaczoł wydawać z sibie również dziwne dżwięki głównie buczenie i trzaskanie

(adam749) #6

JAk odłączysz głośniki w trakcie tego buczenia od kompa to przestają buczeć??

(VenturA) #7

tak po odłączeniu głośników nic z siebie nie wydają

(Jacek Bydgoszcz) #8

To odsyłaj na gwarancję najwidoczniej są uszkodzone i żadne kombinacje tu nie pomogą.

(adam749) #9

To w takim razie winowajcą jest dźwiękówka i to ją oddaj na gware.

(VenturA) #10

no tak ale jak przełączyłem na zintegrowaną to są te same objawy z tą różnicą że na LCD zaczeły się pojawiać dane czy to dobry znak

(pycia14) #11

Jakie dane?Można jaśniej?

(VenturA) #12

ogólnie głośność satelit woofera ''stand by'' itp.

(pycia14) #13

Masz dwie dźwiękówy jednocześnie?Może jakiś konflikt pomiędzy nimi?

(VenturA) #14

Znaczy jedna to zintegrowana a druga Creativa i to właśnie ta markowa nawaliła dosłownie po 5 minutach grania (bardzo dziwne)

(VenturA) #15

Nadal jednak występuje buczenie itp. chyba to jednak wina suba. kurcze nowe głośniki i juz na gware?

(VenturA) #16

Kolejny ''artefakt'' po włączeniu głośników monitor staje się różowy. Czy ktoś wie co to oznacza? Jakiś armageddon