Wielki problem z ikonami .... same się powiększają ... Acer

Witam,

mój komputer to Acer Aspire 5743…problem polega na tym, że gdy zamknę pokrywę laptopa(choć nie za każdym razem) to po otwarciu ikonki na pulpicie są tak duże że mieszczą się tylko 4 … lub często też gdy włączę komputer to tak sam jest, nie dzieje się tak za każdym razem, w sumie nie ma zauważyłem żadnej reguły … Dodam że format nie pomaga … Gdzie szukać problemu ?? Jak to naprawić ??

Wyłącz touchpad i sprawdź po restarcie, czy pomogło.

Myślisz że to wina Touchpad’a ?? A jeśli tak to co z tym zrobić ??

Elber , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Już napisałem co: wyłącz touchpad. W opcjach w Windows, albo w BIOSie. I sprawdź.

Oki :wink: Wyłączyłem Touchpad poprzez FN + F7 uruchomiłem kompa ponownie, podłączyłem myszkę i póki co ikonki są takie jakie powinny być :wink: … to w takim razie co zrobić aby i Touchpad działał i ikony się nie zmieniały ??

A nie mówiłem:P

Ten skrót FN+F7 możesz użyć w każdej chwili, jak już Windows pracuje? Jeśli tak, to po prostu wyłączaj touchpad przez zamknięciem matrycy.

No ale to trochę bez sensu :D:D czemu tak się dzieje ?

Taki już acerowy soft pewnie:)

Wejdź do msconfig.exe i wyłącz wszystkie programy uruchamiane przy starcie, nieznane usługi też. Zrestartuj komputer. Sprawdź, czy zamknięcie matrycy powoduje zmianę rozmiaru ikon. Jeśli się okaże, że nie, to wina była w oprogramowaniu, które używasz.

(Potem wszystko przywróć jak było w msconfig.exe)

Drugie rozwiązanie: odinstaluj narzędzia i sterowniki do obsługi touchpada. I tak powinien działać bez żadnych sterowników.