Wielki problem z kompem

Posiadam laptop, mój problem pojawił sie po dwudniowym nie uruchamianiu go. Podłączam go pod zasilacz, włącza sie, wyskakuje strona startowa windowsa (XP) wentylatorek działa, wskakuje strzałka i dalej nic sie nie robi, pozostaje ekran czarny i strzałka. Wtedy juz nic sie nie dzieje i nic nie działa. Podobno jest to utrata aktualnej daty i godziny w laptopie. Data przechodzi do roku 9999. Jesli wlacza sie go codziennie to problemu nie ma. Jak uruchomic system i ustawic recznie date jesli nie mozna wejsc do systemu. Przez awaryjny tez nie wchodzi. Aha, laptop nie ma stacji dyskietek.,

Wymien bateryjke w laptopie i poprostu wejdz do biosu i ustaw poprawna date i musi dzialac !!

Pozdro

FreeoN wydaje mi sie ze bateryjka to nie jedyny problem. Ciezko mi pojac iz laptop nie dziala poniewaz nie korzystano z niego 2 dni. Ja proponuje zaniesc do serwisu i oni sie profesjonalnie nim zajma.

Pozdro

Przy starcie lapa czytaj komunikaty i wejdź do biosu i ustaw datę i godzinę i co trzeba - klawisz z reguły F1,F2,F10,F11 inny i zapisz bios Save i zobacz.

Posiłkuj się książką do lapa.

Ale warto odwiedzić serwis i wymienić baterię podtrzymującą cmos - jeśli to jest to.