Wielki problem z XP! Da się naprawić?


(Kalkapl) #1

Witam, ostatnio czyściłem swój komputer, wszystko co się dało. Na komputerze nie bylo jednak zadnego antywirusa, a formatowac nie moglem, ze wzgledu na to iz dysk jest zapierniczony 300GB zdjęć i muzyki dziewczyny. Sciągnąłem programik który miał znaleźć wirusy i maleware, i tak też zrobił. Tylko że przy okazji usunął system32. Teraz gdy włączam komputer wyświetla się czarny ekran i napis (nie dokładnie tak jak pisze, ale postaram sie zachowac sens) - Nie znaleziono pliku system32, spróbuj naprawić wciskając R gdy włożysz płytę z Windowsem. Windows to XP SP2 bodajże. Zainstalowałem obok tego Windowsa mojego Home Edition, z nadzieją że może coś wykombinuję, jednak nie dało rady... Chiałbym przywrócić tamten system do momentu w którym program usunął mi system32. Da rady? I czy może wie ktoś jak naprawić to co się niestety stało? Byłbym bardzo wdzięczny.

Z Pozdrowieniami, wasz dzejson.


(Drobok) #2

Napisz dokładnie jakiego pliku brakuje, jak nie masz punktu przywracania nie da rady. Nie potrzebnie instalowałeś kolejny system.


(Kalkapl) #3

Mam punkt przywracania systemu... Tylko pytanie jak go teraz przywrócić?


(Drobok) #4

Napisz jakiego pliku ci brakuje. Przywracasz go konsolą odzyskiwania, a potem korzystasz z narzędzia przywracania systemu. Oczywiście nie gwarantuję, że usunie one zmiany spowodowane przez ciebie podczas instalacji drugiego systemu.

//edit

@2down -> jeśli nie odpowiesz na moje pytanie dotyczące jakiego pliku brakuje to na tym kończy się moja pomoc w tym temacie. Nie ma sensu dalej go ciągnąć, skoro nie odpowiedziałeś na pytanie zadane w pierwszym poście ...


(Tux4) #5

Tryb awaryjny działa?


(Kalkapl) #6

Nie, nie dziala. Nawet nie dochodzi do tego momentu.

I w jaki sposob sie uzywa konsoli odzyskiwania?


#7

dzejson666 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(mareksolak) #8
  • a dysk podzielony na partycje , czy tylko jedna wielka C:\ ??

  • zakładam że 2 komp i jakiś CD posiadasz


(Spam) #9

Trudno cokolwiek wywnioskować z opisu, ale wygląda na to, że wysypał się rejestr systemowy.

Naprawa jest dosyć trudna.

http://support.microsoft.com/kb/307545