Wielkie porównanie procesorów AMD

Witam. Składam sobie właśnie nowego kompa i zastawaniem się nad procesorem. Przeczytałem wiele złego na temat Bulldozerów i nic nie mogę znaleźć na temat A10. Wiec do wyboru mam :

Polecany AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Kuszący AMD X8 FX-8320

AMD A10-5800K

I nie możliwym AMD X4 FX-4170

Na komputerze będę grał, ale również obrabiał grafike, CAD itp.

a to czytałeś?

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd … do_1000_zl

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd … czekalismy

Odnośnie tego pierwszego testu pierwszą rzeczą jaka mi się rzuciła w oczy, i może mieć znaczenie w kontekście wykorzystania przez autora profesjonalnych aplikacji. Napisano tam:

Użycie tego programu do testów przez autorów jest bez sensu, ten program nie nadaje się do testowania procesorów wielordzeniowych i ich zastosowania w renderingu. Poza tym efekty jego pracy są mizerne. Należało by w tym przypadku użyć choćby Blendera, nie mówiąc już o V-ray’u. Raz, że POVRay nikt nie używa, a dwa, że w każdym innym programie górą będzie ten procesor, który ma na podorędziu więcej wątków. Przynajmniej teoretycznie, i to należało by sprawdzić w kontekście renderingu 3D. Więc niekoniecznie I5 będzie tu wygrywał nawet z Phenomem II X6.

właśnie. choć nie czytałem tego “napewno nie opłaconego tekstu” to już wiem że to ściema.

Składasz komputer to nad czym ty się zastanawiasz?

Bierz i5 bo nic innego sensownego nie znajdziesz na nowego kompa

ja ci polecę phenoma 965BE, do gry lepszy od intela a w programach typu autocad czy inne inżynierskie nie zauważysz żadncyh różnic między i5 a 965.

Zgadza sie… i5 byłby dobrym rozwiązaniem, ale dość drogim. Innym argumentem jest rozwój. Wydaje mi się ze w przyszłości na podstawkę AM3+ będzie więcej lepszych procesorów niż na LGA1155.

Intel Core i5 3570K - 4x3.4ghz - 858zł

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 4x3.4Ghz - 338zl.

jakbyś zgadł. :slight_smile:

pozdro

Czy lepszych to trudno powiedzieć ale na pewno będą tańsze. Bulldozerów bym nie przekreślał, w grach sobie radzą nieco słabiej ale jeśli chodzi o zastosowania projektowe, wielowątkowość, na pewno warto rozważać zakup ośmiowątkowego Bulldozera zamiast I5. Wydajność będzie większa a cena niższa lub podobna. Dodatkowo obsługują szybsze pamięci DDR3 1866MHz a przy dużych rysunkach i plikach rastrowych może robić różnicę.