Wielkie porównanie procesorów AMD


(Scyzoryk99) #1

Witam. Składam sobie właśnie nowego kompa i zastawaniem się nad procesorem. Przeczytałem wiele złego na temat Bulldozerów i nic nie mogę znaleźć na temat A10. Wiec do wyboru mam :

Polecany AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Kuszący AMD X8 FX-8320

AMD A10-5800K

I nie możliwym AMD X4 FX-4170

Na komputerze będę grał, ale również obrabiał grafike, CAD itp.


(Maciek561) #2

a to czytałeś?

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd … do_1000_zl

http://www.purepc.pl/procesory/test_amd … czekalismy


(pstrowsky) #3

Odnośnie tego pierwszego testu pierwszą rzeczą jaka mi się rzuciła w oczy, i może mieć znaczenie w kontekście wykorzystania przez autora profesjonalnych aplikacji. Napisano tam:

Użycie tego programu do testów przez autorów jest bez sensu, ten program nie nadaje się do testowania procesorów wielordzeniowych i ich zastosowania w renderingu. Poza tym efekty jego pracy są mizerne. Należało by w tym przypadku użyć choćby Blendera, nie mówiąc już o V-ray’u. Raz, że POVRay nikt nie używa, a dwa, że w każdym innym programie górą będzie ten procesor, który ma na podorędziu więcej wątków. Przynajmniej teoretycznie, i to należało by sprawdzić w kontekście renderingu 3D. Więc niekoniecznie I5 będzie tu wygrywał nawet z Phenomem II X6.


(Polopolo1991) #4

właśnie. choć nie czytałem tego “napewno nie opłaconego tekstu” to już wiem że to ściema.


(Rradek22) #5

Składasz komputer to nad czym ty się zastanawiasz?

Bierz i5 bo nic innego sensownego nie znajdziesz na nowego kompa


(Polopolo1991) #6

ja ci polecę phenoma 965BE, do gry lepszy od intela a w programach typu autocad czy inne inżynierskie nie zauważysz żadncyh różnic między i5 a 965.


(Scyzoryk99) #7

Zgadza sie… i5 byłby dobrym rozwiązaniem, ale dość drogim. Innym argumentem jest rozwój. Wydaje mi się ze w przyszłości na podstawkę AM3+ będzie więcej lepszych procesorów niż na LGA1155.

Intel Core i5 3570K - 4x3.4ghz - 858zł

AMD Phenom II X4 965 Black Edition 4x3.4Ghz - 338zl.


(Polopolo1991) #8

jakbyś zgadł. :slight_smile:

pozdro


(pstrowsky) #9

Czy lepszych to trudno powiedzieć ale na pewno będą tańsze. Bulldozerów bym nie przekreślał, w grach sobie radzą nieco słabiej ale jeśli chodzi o zastosowania projektowe, wielowątkowość, na pewno warto rozważać zakup ośmiowątkowego Bulldozera zamiast I5. Wydajność będzie większa a cena niższa lub podobna. Dodatkowo obsługują szybsze pamięci DDR3 1866MHz a przy dużych rysunkach i plikach rastrowych może robić różnicę.