Wielkość bazy danych w Ms Access

Mam stworzoną bazę danych w Accessie, ma ona ponad tysiąc rekordów zawierających teksty i zdjęcia. Plik ma wielkość około 100 Mb. Ponieważ potrzebuję kolejnejnej bazy na takim samym szablonie skopiowałem ją i usunąłem wszystkie rekordy pozostawiając sam szablon i tu pojawił się problem. Baza zawierająca wszystkie rekordy jak i ta pusta jedynie z szablonem, są dokładnie tej samej wielkości czyli ok 100 Mb. Czemu tak się dzieje? Czy te rekordy mimo usunięcia nadal gdzieś tam siedzą? Jeśli tak, to jak je usunąć? Mam kilka takich baz z czego niektóre liczą po kilkanaście tysięcy i więcej wpisów. Nie uśmiecha mi się, za każdym razem gdy potrzebuję bazy na tym samym szablonie tworzenie go od podstaw. Czy ktos ma pomysł czemu tak sie dzieje i jak to rozwiązać?

Dzieki z góry za pomoc.

Musisz skompaktowac baze danych, aby wyczyscic ja z tych wszystkich skasowanych rekordow. W tym celu z narzedzi(TOOLS) idz do DATABASE UTILITIES, COMPACT AND REPAIR DATABASE. Przepraszam ale nie znam polskich odpowiednikow z MS Access menu.