Wielkość karty graficznej

Cześć. Mam takie pytanie. Kupiłem kartę graficzną o wielkości 512mb. Ale gdy sprawdziłem dane mojej płyty głównej to pisało, że maksymalna wielkość karty wspódzielonej wynosi 384. To jeśli ‘włożyłbym’ tą kartę do mojego komputera to ona w ogóle by nie działała czy działałaby ale po prostu tylko z wielkością 384?

Działałaby :smiley:

Podaj jeszcze konfiguracje swojego komputera i kartę którą chcesz kupić. Mając te informacje można powiedzieć więcej na ten temat.

Konfigurację czyli co podać? :slight_smile:

To co ma w środku :smiley: płyta główna, procesor, pamięć itd.

Więc tak :lol:

Komp: Zasilacz ATX 350, Procesor Pentium dual core e5300 2,6 ghz, ram 2 gb ddr2, płyta AS ROCK G31M-GS. I karta jaką kupiłem: GEFORCE GF 8400GS DDR2 512. :smiley:

Możesz podać jeszcze jaki to zasilacz?

Matravers ATX 350W

Zasilacz do wymiany, szkoda, że nie skonsultowałeś z nami kupna karty :wink:

a no szkoda… Ale karta pójdzie?

Karta powinna działać ale zasilacz jest trochę “niepewny” i nie wiem czy nie będzie stwarzał problemów.

Jak nie wymienisz zasilacza to istnieje ryzyko, że nowa karta będzie do wyrzucenia. Wybieraj.

no to teraz następne co zrobię to wymienię zasilacz :slight_smile: tylko kurcze przestraszyło mnie to że właśnie moja płyta główna przyjmuje 384 mb max a ja kupiłem 512 :expressionless:

GF8400 pociągnie chyba każdy zasilacz, twój nie jest najwyższych lotów ale powinien sobie poradzić.

aaa… jeszcze jedno nie spodziewaj się dużej wydajności GF8400 to karta do komputerów biurowych i media center, full hd pooglądasz, ale np. w cod4 w 720p (1280x720) na wysokich detalach nie pograsz

a to 384MB to dotyczy pamięci RAM współdzielonej przez twoją kartę zintegrowaną, możesz sobie w pcie włożyć kartę nawet z 1GB RAM i będzie działać

To 384mb to jest maksymalna pamięć karty zintegrowanej z płytą, Ty kupiłeś oddzielną kartę graficzną więc nie ma z tym żadnego problemu.

Dobra teraz już wszystko wiem :slight_smile: wielkie dzięki wszystkim :wink:

Jak mnie denerwuje takie gadanie… A jaka jest szansa, że trafisz w totolotka?

Pociągnie - jak długo?

Nie pociągnie - co mu powiesz? Że bardzo Ci przykro i wywróżyłeś z fusów, że będzie działać?

Niestabilne napięcia, przegrzewanie, moc niższa niż ta na naklejce, zerowe zabezpieczenia. To jest ten zasilacz, ale sugerując się nalepką - owszem, pociągnie.