Wielkość pamięci RAM po zaktualizowaniu Biosu/UEFI

Witam, mam pytanie odnośnie RAMu przed aktualizacją we właściwościach komputera (Windows 7) miałem “Zainstalowana pamięć RAM 8 GB dostępne 7,89” więc pewnie końcówkę RAMu wzięła sobie zintegrowana karta graficzna Intel HD a teraz po aktualizacji Biosu/UEFI mam tylko samo “Dostępne 8GB” czyli całe te 8 GB dla siebie, czemu wtedy zintegrowana karta graficzna wzięła sobie trochę RAMu a teraz po aktualizacji już go nie chce? Czy wszystko jest poprawnie? Obraz wyświetla się dobrze i wszystko ogólnie z komputerem jest w porządku, tylko zastanawia mnie ten rozmiar że przed aktualizacją miałem mniej dostępnego RAMu dla siebie, co o tym sądzicie? Płyta główna GA-H81M-S2H BIOS F2  

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

A masz dodatkową kartę ?

Jeżeli tak, to pewnie po aktualizacji chip graficzny na mobo został domyślnie wyłączony i nie podkrada pamięci.

Nie, mam tylko zintegrowaną grafikę, wyczytałem w instrukcji płyty głównej że na ustawieniach domyślnych jest tylko 64 MB ram przydzielone dla grafiki, a w BIOSie można ustawić max 1024MB więc niech tak zostanie ja i tak w nic nie gram :wink: