Wielkość plików tymczasowych?

Cześć mam pytanie odnośnie przeglądarek chrome i firefox. Po korzystaniu z chroma przez (załóżmy) godzine wielkość plików tymczasowych wynosi 100 mb, firefox w tym samym czasie pobiera" około 25 mb. Dodam że chodzi o serwis YouTube , czym to jest spowodowane i czy lepszy jest firefox czy chrome ?

Pewnie, że firefox. Przynajmniej można go ustawić, żeby przy wyjściu czyścił tak:

http://prntscr.com/36i26p

 

Po tygodniu może uzbiera się jaki kilka MB po przeczyszczeniu tam trochę ciastek. Chroma tak nie ustawisz, a to fakt, że google update muli w autostarcie i procesów jest od chroma.

 

Na pc z XP to wychodzi tak bez adblocka -

http://prntscr.com/36i44n

 

Z adblockiem, firefoxowi rośnie o jakie 100MB zużycie pamięci i z 19K bierze sam adblock. Co innego po zainstalowaniu adfendera w systemie, to reklamy precz z internet explorer, firefoxa, opery, chroma - razem wciętych, a bierze te 18K pamięci i nie rosnie firefoxowi.

jak chrome się ustawi to działa lepiej od firefoxa.

 

chrome wiecej danych zapisuje na HDD dzieki temu nie pobiera pozniej tylu elementów co firefox dlatego z regóły wczytuje dużo szybciej strony które odwiedzasz czesto.

 

a też trzeba mieć na uwadze że w chrome trzeba użytwać programy typu ccleaner ccenhancer glary utilities odkurzacz.

 

co do automatycznych aktualziacji chrome wszystko da się ustawić wiekszość ustawisz w :

 

chrome://flags/

 

reszte np we wtyczkach można wył itp.

 

dodam że chrome na dysku SSD działa jak rakieta własnie z tego wzgledu że dużo elementów wczytuje właśnie z dysku.

 

 

chrome praktycznie kazdą strone wczytuje w jakąś 1 sek.

 

tak samo uruchamianie.

 

z wtyczkami ghostery adblock i WOT.

 

 

na firefox uruchamianie z wtyczkami trwa o wiele wiele dłużej i to jest dla mnie wielki minus tej przeglądarki.

 

@

Bogdan_G

 

masz 512 mb ramu czy jak?;] bez obrazy;]

Nowe forum i portal, jakieś działanie umyślne, żeby w ie8 było kiepsko korzystać z DP, zmusiło mnie do testowania przeglądarek. Najszybszy był iron, ale nie szło mu ograniczyć ładowania plików tymczasowych na dysk. Nie szło też ustawić, żeby czyścił pamięć podręczną podczas zamykania aplikacji.

 

Dla mnie, w firefoxie prędzej mi się buforuje video, idzie bardzo szybko.

Chrome, to “wypasiona kobyła”, dużo zajmuje miejsca na dysku, a jej updatery mulą system. Trzeba dobrego znawcy, speca do chrome, żeby nie cierpieć na chroniczne bugi. A ile pamięci bierze? Szok, te kilka przydatnych rozszerzeń, czyli razem chrome brał RAMu grubo ponad dwa razy tyle, co firefox.

 

Każda potwora ma swojego adoratora, ale nikt mi nie wmówi, że zapychanie systemu i zapychanie RAMu, to super sprawa, a nawet lepsza sprawa od lżejszych przeglądarek, co nie mulą systemu, ani nie zapychają pamięci.

@

Bogdan_G

 

 

no tak to jest prawda.

 

ale jak ktoś ma ramu np 4 gb a teraz to już praktycznie standard to raczej nie stoi to na przeszkodzie.

 

nie mówiąc o tym że jak się przegląda strony to raczej nie robi się jeszcze 10 rzeczy na raz.

 

najwiekszą wadą chrome to fakt jest ram ale widać że go wykorzystuje bo chrome działa szybko.

 

a firefox też strony wczystuje szybko ale dla kogoś kto potrzebuje kilku wtyczek to firefox staje się wolny uruchamianie na SSD jest smieszno długie.

 

firefox ma też z tego powodu mniejsze zużycie ramu ponieważ bardziej korzysta z plików stronicowania.

 

i pewnie z tego wzgledu uruchamia się dłużej niż chrome.

Zdziwisz się. Cztery rozszerzenia i dwie wtyczki, żadnego muła adblocka. Dziś pobrałem rozszerzenie popvideo i odpiąlem 45-cio minutową muzykę filmową Morricone, przypiąłem zawsze na wierzchu i wyłączyłem Firefoxa, włączyłem worda i pisałem sobie, a z boku było okienko z muzą z YT.

Mój pc ma 1GB RAM i gram. Fakt, że stronicowanie na sztywno 2000MB. Czasem włączę ponad 20 kart. No mam wtedy, że Firefox bierze 320MB plus container jakie 70MB RAMu, ale to i tak małe bzdury. Po moim paystation one pozostał bios i kopie zapasowe gier, zwłaszcza starych. Najnowsza, to fifa 2005, a najstarsza, to Rayman 1995. Podczas grania ba psx, menadżer zadań pokazuje jakie zajętej 300MB pamięci. To też mała mucha, a bezcenne przegrać z wnukami, wyścigi na dwa pady podpięte do jednego huba.

 

Nauczyłem się Firefoxa i dobrze mi służy. Mam nawet dwa, bo jeden, to CometBird, co oprócz przeglądarki PDF, ma wszystko to samo, co Firefox, te same dodatki i Dokładnie na tych samych ustawieniach. W comecie, PDFy domyślnie otwiera Sumatra PDF.

Dzięki za informacje .