Wielkość strony a4 w html i podział

Potrzebuję zrobić sobie szablon kartki A4 w html - już pomniejszony o 2 cm marginesy tak aby wypełnić go treścią i aby po kliknięciu “drukuj” w przeglądarce poszedł wydruk na formatce A4

oraz

potrzebuję taką samą formatkę ale kilku stronicowa z jakimś podziałem strony na dwie czy trzy w zależności od potrzeby.

Da się to jakoś zrobić ??

Odpowiadając na zadane pytanie:

Tak, da się.

widzę ze jaki poziom usera taki poziom odpowiedzi

a precyzując moje pytanie - skoro da się - to proszę o podpowiedź/odpowiedź w jaki sposób ?

Masz jakieś zastrzeżenia co do mojej osoby? Zapytałeś się, czy się da. Tak, da się. A jak? To teraz się dopiero spytałeś :slight_smile:

Czyli jesteś człowiekiem z typu wiem ale nie powiem.

Zobacz na :

http://www.kurshtml.boo.pl/css/media,drukowanie.html

a jak to się ma do tematu tabelki ?

moja rada jest taka - zmień układ tabelaryczny na układ oparty o DIV i CSS. kod jest łatwiejszy w utrzymaniu i strona się nie rozjeżdża.

a co do tabeli to niestety musi ona zostać bo to co muszę przedstawić ma formę właśnie tabelaryczną

W PHP można bardzo łatwo wygenerować układ tabelaryczny bez tabelki i to bardzo prosto …

echo '

nagłówek jeden

nagłówek dwa

nagłówek trzy

'; for($i=o; $i<=count($_jakas_zmienna_tablicowa); $i++) { echo ’

‘.$zmienna_tablicowa_jeden[$i].’

‘.$zmienna_tablicowa_dwa[$i].’

‘.$zmienna_tablicowa_trzy[$i].’

'; }[/code]

panowie jestem wam wdzięczy za wszelką pomoc ale dlaczego nie odpowiadacie na temat ??

chodzi mi o html czyściutki i ustalenie wielkości w pix dla tabeli mieszczącej sie na formatce A4

php nie może być …

Bo automatyczna generacja tabeli jest szybsza i znacznie prostsza niż jej ręczna implementacja, a programiści są z natury leniwi …

Wywal kod PHP a otrzymasz czyściutki HTML

To jest nagłówej

nagłówek jeden

nagłówek dwa

nagłówek trzy

[/code] A to każy wiersz

[code]

tresc

tresc

'tresc

czyli chcesz mi powiedzieć ze 100px to jest to jest szerokość tabeli w formacie a4 ?

własnie chodzi o wielkość tabeli

[

]

a nie pokazanie mi miejsca gdzie to wpisać, bo to wiem.

100px to pewna wartość. 1 pixel to koło 0.026458333 centymetra.

Ja w dwie pierwsze kolumny wpisałem pewną dowolną wartość, żeby kolumny się wyświetliły. Ty musisz sobie wpisać swoje wartości szerokości kolumny.

natomiast oblicz sobie ile potrzebujesz px na szerokość strony A4 i wprowadź je zamiast

Dodane 18.10.2010 (Pn) 9:06

Tutaj masz kalkulator on-line:

http://www.translatorscafe.com/cafe/uni … -%5Bcm%5D/

[

]

no i nie można od razu było podpowiedzieć kalkulatora ?? kilka prób ustawienia i już jest all ok

Dzięki bardzo…

Mi głównie chodzi o to że zamiast tabelki można zastosować układ tabelaryczny bez wykorzystania

Pozdrawiam:))

Nie prościej po prostu wpisać dane w cm? Jeśli to ma iść do wydruku, to tak właśnie będzie prawidłowo.

a od kiedy w html posługujesz sie cm ?

W CSS jest to jak najbardziej dopuszczalne.

pisałem już chyba 2x ze nie mogę dać css - tylko html … tak cięzko przeczytać ?