Wielkości

Witajcie. Mam pytanie: czym rożnią się te wielkości ‘kbit’ od ‘kbps’. Nie wiedziałem gdzie ten temat założyć, uznałem że jest on troche luźny :P. Z góry dzięki za fatyge :smiley: , pozdrawiam.

kilobit

gdzie k - przedrostek 1000

bit - jednostka informacji

kilobity na sekundę (per second) - na sekundę - jednosta prędkości przepływu informacji

tak w skrócie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Przep%C5%8 … 5%9B%C4%87

Monczkin czyli jeśli mam internet 300kbit (minimalna 128kbit) , a osiągam 50kbps jest coś nie tak, prawda?

Coś chyba pokręciłeś

Jak na mój rozum to niemożesz mieć internetu 300kbit tylko 300kbps.

Z tego wynika, że maksymalny transfer przy ściąganiu powinien kształtować się na poziomie 38KB/s (300 / 8 = 37,5)

Wracając to tematu to jeżeli płaćisz za internet 300 kbps a masz 50 kbps , to rzeczywiście coś nie tak

Jak zwykle (zapewne) popełniasz ten sam błąd co wszyscy…

Mylisz kilo bity z kilo bajtami

witos16 dobrze przeliczył i wynika z tego, że na swoim łączu powinieneś mieć transfer maksymalnie do 37,5 kiloBajtów/s(kB/s).

Ty napisałeś, że wyciągasz 50 i to zapewne 50 kB/s , a nie 50 kb/s ,także masz lepiej aniżeli mieć powinieneś.

W sumie to te szybkosci uploadu to są strasznie poknocone i trudno sie w tym wszystkim połapać i chyba nie ma co sie za bardzo sugerować jakiej szybkosci kto ma łącze , bo według wszyskich zasad to np. ja mam łącze 128kbps czyli wynika z obliczeń że upload powinien wynoscić 128/8=16KB/s a wynosi:50eo.th.jpg

Heh… Jeśli bierzesz internet od jakiegoś lokalnego providera, to najczęściej nie można patrzeć na wartość kbps którą on oferuje…

Dzieje się tak najcześciej z takiej przyczyny, ze po prostu adnimi nie potrafią skonfigurować swoich sieci i ograniczyć użytkownikom transferów.

Gdybyś wziął taką Neostrade 128kbps, to zobaczyłbyś, że transfer nigdy by nie przekroczył Ci 16kB/s …

No to z tego wynika że mój usługodawca robi mnie w balona a to z tego względu że posiada 4 opcje prędkosci z różnymi cenami (64,96,128,196kbps)no i w sumie kiedy by żeczywiscie nie potrafił takich ograniczeń nałożyć użytkownikom to ja niepotrzebnie przepłacam za szybsze łącze.

To nie jest potwierdzone, ale na to wygląda gdyż 128kbps to 16 kB/s i nie ma przeproś.

Ja kiedyś miałem radiówkę 128kbps i korzystać można było z dwóch nadajników. Na jednym było nałożone ograniczenie, a na drugim nie.

Wszyscy ładowali się na ten szybki nadajnik, aż w końcu łącze przestało odmawiać posłuszeństwa i często padało.

W końcu zauważywszy to, Admin poszedł po rozum do głowy i zblokował szybki nadajnik.

Dowiedz się u osób pobierających internet od tego samego providera, czy wykupując wolniejszy transfer, mogą mimo to pobierać z taką prędkością jak ty.

Zrobiłem tak :

Na umowie mam napisane tak: “średnia prędkość z internetu 300kbit (minimalnie 128kbit), wysyłane : 100kbit”, dokonałem testu łącza na http://www.wuup.com i wyszło mi “Calkowita szybkosc Twojego lacza to: 50.30kbps” więc sam już się pogubiłem, czy to prawdłowy wynik wydaje mi się że nie, uprzejmie prosze o odpowiedz :slight_smile: , pozdrawiam :wink:

Takie testy zwykle przekłamują…

Weź wrzuć do ściągania jakiś plik i powiedz jak go ściąga.

Damian skontaktowałem się już ze swoim adminem, bo mój kumpel ma ten sam abonament co ja i gdy ja miałem 50kbps to on miał 250kbps, obecnie wyszło mi, że predkość łącza to ok 300kbps, wiec sam juz nie wiem :), jakoś dziwnie to skacze :stuck_out_tongue:

Przy ściaganiu pliku wyszło około 50 KB/s

syfiosz chyba coś Ci się poprzekręcało

b=bit

B=bajt

Tak jak Damian powiedział w umowie masz napisane, że łącze 300k b ps a w rzeczywistości masz 50k B ps~400k b ps

Okey, już temat nieaktualny, admin przyznał, że to jego błąd, jak narazie internet śmiga aż miło. Dzięki za odpowiedzi :smiley:

wystaw mu rachunek za zaangażowanie pół forum do rozwiązania problemu :smiley:

a tak na poważnie - przez ten czas mozesz domagać się rekompensaty za niewywiązywanie się z umowy przez firmę, jeżeli sprytnie nie zostawili sobie furtki w umowie

Oczywiście ]:-), prześle Wam :smiley: