Wielokrotna partycja odzyskiwania zjada pamięć

Cześć. Nie miałem pomysłu, jak precyzyjnie za tytułować temat, ale już wyjaśniam. W sumie to dołączone zdjęcie wyjaśni. 

Dzisiaj przywróciłem system z partycji recovery. Wchodząc w zarządzanie komputerem natknąłem się na to jak na zdjęciu.

Pamiętam, że na samym początku miałem tylko dwie partycje systemowe .  Windows8_OS i Lenovo.

Teraz nie wiem skąd pojawiły mi się 5 partycji odzyskiwania, które zabierają ok 22 GB i partycja systemowa EFI i OEM. Nie kojarzę żeby były wcześniej.  Dodatku nie są używane w ogóle.

 

Pytanie.  Czy mogę któreś z tych partycji usunąć i jak to zrobić bo opcje są nie aktywne.

Przechwytywanie.PNG

Lepiej zostaw, na tych partycjach wyraźnie coś jest, tylko jest ukryte. W przypadku gdyby faktycznie nie miałyby w sobie nic w kolumnie System plików przy tych partycjach wyświetlałoby się RAW. W momencie gdy partycja jest ukryta nie możesz zobaczyć ile pliki tam zawarte zajmują miejsca.

 

Poza tym, naprawdę zależy Ci na marnych 22 GB przy dysku o pojemności ponad 42 razy większej? Rozumiem takie obawy przy dysku SSD 120GB ale nie przy 1TB twardzielu.

Też rozważałem taką opcję, żeby zostawić to w spokoju. Bo racja 22 GB do całej pojemności to nic. Ale ciekawi mnie czemu aż tyle tych partycji odzyskiwania po tworzyło. Czy w przyszłości, jeszcze więcej mi nie zje.

W takim razie chyba zostawię. Zobaczę jak będzie w przyszłości.