Wieloprocesorowość w win xp pro a w win xp home

Jest dużo stron o różnicach między windows XP Home Edition, a Windows XP Professional

Czytałem że tylko professional obsługuje komputery wieloprocesorowe. Ja mam windows xp home z SP3 i dwa procesory po dwa rdzenie (w sumie 4 rdzenie każdy ma 2,40GHz) Podczas kopiowania dużego pliku uruchomiłem aida 32 tam pokazuje mi ile procent każdego rdzenia jest wykorzystywane i wyszło że procesor nr1 83% a nr2 2% A więc o co chodzi że xp home nie obsługuje wielu procesorów.

Właściwości procesora

Typ procesora Unknown, 2400 MHz (7 x 343)

Oryginalna częstotliwość taktowania 2400 MHz

Pamięć podręczna L1 kodu 32 KB

Pamięć podręczna L1 danych 32 KB

Pamięć podręczna L2 4 MB (On-Die, ATC, Full-Speed)

Multi CPU

ID płyty głównej

CPU #0 Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz, 2397 MHz

CPU #1 Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz, 2397 MHz

CPU #2 Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz, 2397 MHz

CPU #3 Intel® Core2 Quad CPU Q6600 @ 2.40GHz, 2397 MHz

Wykorzystanie procesora

Procesor nr 1 2 %

Procesor nr 2 0 %

Procesor nr 3 0 %

Procesor nr 4 0 %

TE INFORMACJE ZKOPIOWAŁEM Z AIDA 32

Ty masz jeden procesor czterordzeniowy, a nie dwa dwurdzeniowe. :wink:

Czy jak bym zainstalował sobie windows xp professional to komputer będzie szybciej chodził czy nie

To nie będzie miało wielkiego znaczenia.

Obie wersje systemu XP obsługują procesory czterordzeniowe.

nie

ty masz jeden procesor z 4 rdzeniami

a xp home nie obsługuje wielu procesorów np jak byś miał na płycie dwa osobne procesory

szybciej nie będzie. W XP Pro jest więcej zbędnych usług niż w Home, co za tym idzie bierze więcej RAMu. Dla przeciętnego użytkownika wystarczający jest Home.

A czy jakbym miał komputer z dwoma procesorami i każdy procesor miałby dwa rdzenie po 2.40GHz a na nim zainstalowany był win XP PRO to szybciej by chocił niż tak jak teraz mam tylko jeden procesor czterordzeniowy.

tak, ponieważ obsługiwałby dwa procesory :wink:

Jaki byłby sens posiadania dwóch procesorów dwurdzeniowych?

Poza tym dwa procesory (czyli dwa odrębne układy elektroniczne, dla których wymagane są dwa gniazda) będziesz mógł zamontować tylko na płycie serwerowej.

Ale nie oto mi chodzi Chodzi mi czy jakbym miał i na tym komputerze zainstalowany win xp pro

A drugi miałby dwa procesory po dwa rdzenie i terz win xp pro to szybciej by chodził niż pierwszy czy nie?