Wielu korzysta z burnaware free, ale na DP instalator jest z malware

Gdy w programach pisze, że program jest freeware, to czemu dostępne są instalatory freware inaczej, potem jest kup, ograniczenia, spam? Producent udostępnia czysty program 7.5, a do pobrania na DP jest 8.35MB.


W głowie się nie mieści, bo freeware, a freeware do użytku osobistego z malwarem, to tylko podobne nazewnictwo, tylko zawartość wredniejsza.
Przecież od lat nie pobieram z DP tego programu, bo kiedyś było candy, potem inne dziadostwo, a na co temu programowi internet albo jak?
To za trudne?
Producent dawał wersję free bez candy. Trzeba było sobie znaleźć na dole strony.

Różne rozmiary u producenta i na DP?

Sprawdź sobie dokąd odwołują linki pobierania na DP… No właśnie…

W nowych wersjach producent prawdopodobnie wrzucił jakieś elementy reklamowe, dlatego wyłapują je antywirusy. Po drugie zarówno wersja z DP jak i ze strony producenta wywołują u mnie alarm. Żale do producenta, a nie do DP. Nie jeden program wywoływał u mnie alarm, a ściągam zazwyczaj ze strony producenta.

Możesz zgłosić prośbę zmiany opisu aplikacji, z “bezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych” na “bezpłatna (adware)”. Odpowiedni przycisk masz na stronie programu, a dokładnie w stopce “Zaproponuj zmiany w opisie”.

Po to to istnieje i nie trzeba od razu wywoływać burzy na forum.

EDIT:

Doczytałem o co loto. Wersja mniejsza o której piszesz jest wersją opcjonalną, która nie zawiera marketingowych dodatków z ofertami. Jeżeli istnieje taka wersja to wystarczyło to zgłosić poprzez wspomniany wyżej link. Kwestia tego, czy producent zezwala na linkowanie tejże wersji na stronach zewnętrznych - kiedyś cuś takiego gdzieś czytałem. Tak samo jak nie zawsze producent pozwala na umieszczanie plików na zewnętrznych serwisach, tylko wymaga bezpośredniego linkowania.

2 polubienia