Wiersz poleceń, nie włącza się


(Paweł A.) #1

Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem, że po zalogowaniu się do Windowsa, włącza się puste okno wiersza poleceń, które po paru sekundach znika. Olałem to. Teraz potrzebuje wejść w wiersz poleceń, wpisać kilka komend, a co się okazało, a to to, że po włączeniu okna, czy to z Administratora, czy bez, okno włącza się na sekundę i wyłącza się. Tak za każdym razem. Jak naprawić wiersz poleceń? Coraz bardziej Windows 10, zaczyna “przeszkadzać” mi…
Systemu nie chce odświeżać, gdyż nie mam na to czasu, i już zdążyłem zainstalować kilka programów, które potrzebuję, wraz z wierszem poleceń.


(lucas80) #2

Edytor rejestru
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Command Processor
jeśli jest pozycja AutoRun to ją usuń. Może to to.


(Paweł A.) #3

Niestety, nie mam pozycji AutoRun.
Wszedłem w tryb awaryjny, z obsługą wiersza poleceń, ale i w tym trybie, nie włącza się okno.
Odświeżać systemu nie chce, staram się tego unikać, gdyż wiem, jak to się skończy później - system będzie gorzej działać, niż przed odświeżeniem. Win10 taki już jest.


(krystian3w) #4

No to sprawdź czy w powershell się uruchomi cmd.

Najwyżej trzeba będzie używać PS i dostosować polecenia jak nie będzie rozumiał tych starych cmd.


(Paweł A.) #5

PS wypluwa błędy, po wpisaniu komend. A co do pustego okna wiersza poleceń, zauważyłem, że jest to okno z nazwą sound mixing utility. Wpisywałem w google nazwę, ale nic konkretnego.


(krystian3w) #6

A jak zrobisz tak to działa?

obraz


(Paweł A.) #7

Po wpisaniu cmd w PS, nic się nie dzieje. Wyświetla tylko c:\windows\system32 nic poza tym.
Coś więcej siedzi w Windowsie, bo nawet nie mogę zainstalować utorrent - instalacja wyłącza się, zaraz na początku. A co ciekawe, Windows jest czysty, nigdy nic nie modyfikowałem w nim i nie mam zamiaru tego robić. To jest Win10, tego nie ogarniesz. Albo Windowsa przeinstaluję na czysto, albo wrócę na 8.1 i będę miał spokój.


(Paweł A.) #8

Z mojej strony, temat do zamknięcia.