Wiersz poleceń, nie włącza się

Witam,

Jakiś czas temu zauważyłem, że po zalogowaniu się do Windowsa, włącza się puste okno wiersza poleceń, które po paru sekundach znika. Olałem to. Teraz potrzebuje wejść w wiersz poleceń, wpisać kilka komend, a co się okazało, a to to, że po włączeniu okna, czy to z Administratora, czy bez, okno włącza się na sekundę i wyłącza się. Tak za każdym razem. Jak naprawić wiersz poleceń? Coraz bardziej Windows 10, zaczyna “przeszkadzać” mi…
Systemu nie chce odświeżać, gdyż nie mam na to czasu, i już zdążyłem zainstalować kilka programów, które potrzebuję, wraz z wierszem poleceń.

Edytor rejestru
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Command Processor
jeśli jest pozycja AutoRun to ją usuń. Może to to.

Niestety, nie mam pozycji AutoRun.
Wszedłem w tryb awaryjny, z obsługą wiersza poleceń, ale i w tym trybie, nie włącza się okno.
Odświeżać systemu nie chce, staram się tego unikać, gdyż wiem, jak to się skończy później - system będzie gorzej działać, niż przed odświeżeniem. Win10 taki już jest.

No to sprawdź czy w powershell się uruchomi cmd.

Najwyżej trzeba będzie używać PS i dostosować polecenia jak nie będzie rozumiał tych starych cmd.

PS wypluwa błędy, po wpisaniu komend. A co do pustego okna wiersza poleceń, zauważyłem, że jest to okno z nazwą sound mixing utility. Wpisywałem w google nazwę, ale nic konkretnego.

A jak zrobisz tak to działa?

obraz

Po wpisaniu cmd w PS, nic się nie dzieje. Wyświetla tylko c:\windows\system32 nic poza tym.
Coś więcej siedzi w Windowsie, bo nawet nie mogę zainstalować utorrent - instalacja wyłącza się, zaraz na początku. A co ciekawe, Windows jest czysty, nigdy nic nie modyfikowałem w nim i nie mam zamiaru tego robić. To jest Win10, tego nie ogarniesz. Albo Windowsa przeinstaluję na czysto, albo wrócę na 8.1 i będę miał spokój.

1 polubienie

Z mojej strony, temat do zamknięcia.

1 polubienie