Wiersz poleceń - ping

Nikt nie pisze o moim problemie na forum, więc zaczynam wyjaśniać moją sytuację.

Posiadam Windows 2000, i dużo operuję na wierszu poleceń. A mianowicie, jeżeli wpiszę „ping xxx.xxx.xxx.xxx” to wyskakuje mi błąd „C:\WINNT\system32\ping.com nie jest prawidłową aplikacja systemu Win32”. Nie chcę formatować dysku, ponieważ posiadam ważne pliki, czy da się to naprawić?

właśnie zaglądnąłem do windowsa 2k i co się okazuje, nie ma w nim pliku C:\WINNT\system32\ping.com , jest natomiast C:\WINNT\system32\ping.exe. Sprawdzałem w Windowsie 2000 PL SP4.

a dodajesz parametr np -t

Tak dodaję też xxx.xxx.xxx.xxx -t, ale i tak nie działa

odwrotnie :slight_smile:

ping -t xxx.xxx.xxx.xxx

pozdro.

zobacz czy w katalogu:

C:\WINNT\system32

jakie masz pliki ping, czy masz może dwie wersje tego pliku:

np ping.com i ping.exe

jeśli tak jest to usuń, lub zmień nazwę pliku ping.com , wtedy po wydaniu polecania ping będzie się uruchamial plik ping.exe

skoro jest komunikat:

nie jest prawidłową aplikacja systemu Win32

to skłądnia polecenia ping nie ma żadnego znaczenia, plik z poleceniem nie może być poprostu w ogóle załadowany i uruchomiony z powodu przedstawionego w komunikacie.

Jeżeli wpiszę w start > uruchom > “C:\WINNT\system32\ping.exe xxx.xxx.xxx.xxx” to działa, ale w wierszu poleceń nie działa.

To troche dziwne bo ja nie mialem nigdy z tym problemow… nie musialem zapodawac niczego dodatkowego etc -> szczerze mowiac interesuje mnie jakies logiczne uzasadnienie czemu tak jest ale sam nie jestem w stanie do tego dojsc :smiley:

Panel sterowania-> Opcje folderów-> Widok

zaznacz Pokaz ukryte pliki i foldery

zaznacz Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego(zalecane)

odznacz Ukryj rozszerzenia znanych typów plików

Nastepnie przejdz do *C:\WINNT\system32* gdzie szukaj podobnych nazw do ping np.

wszystki usuń pozostaw tylko ping.exe

Działa, dziękuję bardzo. Temat z mojej strony zostaje zamknięty,

dodam ze tak może się dziać z każda komendą :wink: