Wiersz poleceń, Windows xp,

Witam,

komputer stacjonarny z płytą główną asus, padł Windows, próbowałem zainstalować Windows od nowa ale pojawia się problem [informacja techniczna, która na pewno coś dla kogoś mówi: STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000)]. Chcę wyczyścić dysk za pomocą wiersza poleceń ale nie wiem jak to zrobić? Zainstalować Windowsa a przy okazji podzielić jedną partycję na dwie. Przede wszystkim nie wiem jak uruchomić wiersz poleceń?

Czytając to co napisałeś podejrzewam że chcesz zainstalować system uruchamiając ten stary?.

Czy ty wiesz co to znaczy uruchomić komputer za pomocą płyty ustawiając wcześniej w BIOS uruchamianie z CD?

No bo po co pytasz o wiersz poleceń jak stary system nie chodzi normalnie? 

1.Kiedy pojawia się ten błąd - podczas próby uruchomienia systemu czy instalacji nowego ?

2.Nie musisz czyścić dysku - podczas instalacji nowego systemu (zabootuj kompa z płyty CD) trzeba sformatować partycję systemową (i tylko nią!).

Pojawia się podczas instalacji, po sprawdzeniu sterowników. Jak sformatować partię systemową? Jeżeli podczas instalacji po “zabootowaniu” płyty nie dochodzi do tego etapu? Pytanie brzmi, czy mogę za pomocą wiersza poleceń sformatować partycję tzn. usunąć Windows i zainstalować go od nowa?

A więc w dalszym ciągu można podejrzewać że twoje “bootowanie” to uruchamianie płyty przy uruchomionym starym Windowsie.

Czy komputer startujesz z płyty?

Gdyby komputer startował z płyty to naturalnym by było menu pokazujące jakie masz partycje na dysku z możliwością: usuwania partycji, tworzenia partycji, formatowania partycji itp.

Wybieram na początku żeby startowało z płyty, F8 i stacja dysków.

Lepiej by było aby ustawić w BIOSie na sztywno start z CD i potem po zapisaniu tego ustawienia przez F10 i restarcie będzie prośba o użycie dowolnego klawisza do startu z płyty.

Ale w sumie to i tak jak piszesz może być.

I teraz pytanie czy w początkowym ładowaniu plików startowych płyty pojawia się od razu problem o którym piszesz?

A może masz jakiś krok z możliwością odczytania informacji o dysku? Jeżeli tak to trzeba z niego skorzystać.

 

Tak też robiłem, problem pojawia się kiedy sprawdza sterowniki, czy tam je instaluje, te podstawowe. Nic się wcześniej nie pojawia. Może problem leży w tym że to kopia oryginalnej płyty? Nie ma co gdybać, komputer nie jest mój, trzeba iść do specjalisty.

Brak sterownika sata bez specjalnie przygotowanej płyty nic nie zdziałasz ewentualnie zmień w biosie różnie to wygląda w każdym biosie inaczej np. SATA (AHCI) na IDE