Wiertarka z kablem czy wiertarko-wkrętarka na akumulator?

Co jest lepsze do okresowego, bardzo rzadkiego użytku domowego typu zrobienie otworu w ścianie, glazurze czy np. przewiercenie nitów?

Czy taka wiertarko wrketarka ma wystarczającą moc? Bardziej mi sie podoba bo jest poręczniejsza i można ją zabrać na zewnątrz.

Ktoś z was używa takich narzędzi i może coś mi o tym powiedzieć? Co do czego lepiej sie nadaje…

-z akumulatorem są dobre o ile często musimy z nich korzystać w miejscach gdzie brak

dostępu do sieci

ale do użytku domowego są zbędnym luksusem

-konieczność utrzymywania naładowanej baterii jest uciążliwa jeżeli raz na rok

przyjdzie nam zrobić dziurkę…w pomieszczeniu gdzie jest dostęp do sieci…

Zdecydowanie wiertarka na kabelku, Jej jedynym minusem jest to co napisałeś, czyli nie można jej wszędzie zabrać

pamiętaj ściana ścianie nie równa jeśli chcesz się przebić tylko przez tynk to wystarczy ci akumulator,

ale jak chcesz wiercić w betonowej ścianie to zapomnij o aku, o zwykłej wiertarce na kablu bo Cię tam gwiazdka zastanie.

wszystko zalezy od potrzeb i od funduszy… ale zdecydowanie kabel, aku rozładujesz nawet na metalu na kilku otworach

Poza tym wkrętarka zawsze będzie rozładowana w momencie kiedy będziesz jej najbardziej potrzebował. Tak jest zawsze - znam to z autopsji. :lol: Ładowanie akumulatora do pełna to ok 4 godziny (zależy od wkrętarki i typu akumulatora)

Zdecydowanie wiertarka na kablu!

Za akumulatorową którą mógłbyś wiercić w ścianie czy glazurze musiałbyś sporo zapłacić, do takich zastosowań raczej sieciowa. Ale z kolei do majsterkowania czy pracy przy n.p. aucie akumulatorowa jest bezbłędna. Z doświadczenia powiem ci tylko nie kupuj taniochy bo będziesz dwa razy kupował. Raczej coś znanej marki, jeżeli aku to minimum 12V z szybką ładowarką(dobrze gdyby 2 aku w komplecie).Z nietrzymaniem napięcia jest problem w tanich, moja może leżeć 2 miesiące i aku są gut. Osobiście używam Boscha(niebieska linia-Profi) jest super. Jeżeli sieciowa to przynajmniej 700W, obroty prawo/lewo + płynna regulacja obrotów no i oczywiście udar. Nie musisz się mocno szarpać finansowo ale jednak przyzwoite narzędzie musi trochę kosztować, dobrze się zastanów.Pozdrawiam.

Jak dobrze poszukasz na promocjach to w dobrej cenie kupisz i taką i taką i to porządnej firmy. Akumulatorowa powyżej 12V bo taka będzie za słaba nawet do drobnych spraw. Zabrzmi to może śmiesznie, ale prawdziwy facet nie pożycza wiertarki.

Jedna uzupełnia drugą. Do betonu - kablowa żadna akumulatorowa. do pac drobnych - lekka wkrętarka na przyzwoity akumulator.

to jest tak jakbyś pile spalinową z elektryczną porównywał każda ma swoje wady i zalety …

dark__jedi-są akumulatorowe 24V które gryzą beton jak masło(może trochę przesadzam) ale jak wyżej napisałem słono kosztują. Jest tak jak napisał drobok , nie ma narzędzia do wszystkiego. Coś co jest do wszystkiego jest do niczego! !!

Dzieki za odpowiedzi, a jeszcze mam takie pytanko, żeby osobnego tematu nie zakladać:

Skąd mam wiedzieć gdzie biegna w scianie przewody albo jakieś rury?

W sklepach typu “Leroy Merlin” ,“OBI”, “Castorama”, “Praktiker” pytaj o wykrywacze przewodów pod napięciem. Dostaniesz chyba również w hurtowniach elektrycznych. Rur aż tak się nie bój. Dowiercisz się do rury to poczujesz i usłyszysz, z kablami troszkę większy problem.Ale jeżeli w okolicy gdzie chcesz wiercić nie ma puszki, gniazdka, wyłącznika czy jakichś lamp to kabli również może nie być. Ale pewność da ci użycie wykrywacza o którym piszę wyżej. Pozdrawiam.

Ja osobiście polecam wszelkie sprzęty na kabel, poza komórką :wink:

Akumulatory są drogie i co jakiś czas trzeba kupić nowe. Jeśli nie ma takiej konieczności, to lepiej używać kabla. http://wnarzedzia.pl/wiertarki-elektryczne-cat-81.aspx

http://wnarzedzia.pl/wiertarko-wkretarki-cat-100.aspx

Poza tym sprzęt na kablu jest tańszy - możesz porównać.

Pozdrawiam