Wiertarka z kablem czy wiertarko-wkrętarka na akumulator?


(Graveland69) #1

Co jest lepsze do okresowego, bardzo rzadkiego użytku domowego typu zrobienie otworu w ścianie, glazurze czy np. przewiercenie nitów?

Czy taka wiertarko wrketarka ma wystarczającą moc? Bardziej mi sie podoba bo jest poręczniejsza i można ją zabrać na zewnątrz.

Ktoś z was używa takich narzędzi i może coś mi o tym powiedzieć? Co do czego lepiej sie nadaje...


(Mlajtner) #2

-z akumulatorem są dobre o ile często musimy z nich korzystać w miejscach gdzie brak

dostępu do sieci

ale do użytku domowego są zbędnym luksusem

-konieczność utrzymywania naładowanej baterii jest uciążliwa jeżeli raz na rok

przyjdzie nam zrobić dziurkę...w pomieszczeniu gdzie jest dostęp do sieci...


(Mati Zmc) #3

Zdecydowanie wiertarka na kabelku, Jej jedynym minusem jest to co napisałeś, czyli nie można jej wszędzie zabrać


(skrzek) #4

pamiętaj ściana ścianie nie równa jeśli chcesz się przebić tylko przez tynk to wystarczy ci akumulator,

ale jak chcesz wiercić w betonowej ścianie to zapomnij o aku, o zwykłej wiertarce na kablu bo Cię tam gwiazdka zastanie.

wszystko zalezy od potrzeb i od funduszy... ale zdecydowanie kabel, aku rozładujesz nawet na metalu na kilku otworach


(ak6) #5

Poza tym wkrętarka zawsze będzie rozładowana w momencie kiedy będziesz jej najbardziej potrzebował. Tak jest zawsze - znam to z autopsji. :lol: Ładowanie akumulatora do pełna to ok 4 godziny (zależy od wkrętarki i typu akumulatora)

Zdecydowanie wiertarka na kablu!


(xyzzyx) #6

Za akumulatorową którą mógłbyś wiercić w ścianie czy glazurze musiałbyś sporo zapłacić, do takich zastosowań raczej sieciowa. Ale z kolei do majsterkowania czy pracy przy n.p. aucie akumulatorowa jest bezbłędna. Z doświadczenia powiem ci tylko nie kupuj taniochy bo będziesz dwa razy kupował. Raczej coś znanej marki, jeżeli aku to minimum 12V z szybką ładowarką(dobrze gdyby 2 aku w komplecie).Z nietrzymaniem napięcia jest problem w tanich, moja może leżeć 2 miesiące i aku są gut. Osobiście używam Boscha(niebieska linia-Profi) jest super. Jeżeli sieciowa to przynajmniej 700W, obroty prawo/lewo + płynna regulacja obrotów no i oczywiście udar. Nie musisz się mocno szarpać finansowo ale jednak przyzwoite narzędzie musi trochę kosztować, dobrze się zastanów.Pozdrawiam.


(dark__jedi) #7

Jak dobrze poszukasz na promocjach to w dobrej cenie kupisz i taką i taką i to porządnej firmy. Akumulatorowa powyżej 12V bo taka będzie za słaba nawet do drobnych spraw. Zabrzmi to może śmiesznie, ale prawdziwy facet nie pożycza wiertarki.

Jedna uzupełnia drugą. Do betonu - kablowa żadna akumulatorowa. do pac drobnych - lekka wkrętarka na przyzwoity akumulator.


(Drobok) #8

to jest tak jakbyś pile spalinową z elektryczną porównywał każda ma swoje wady i zalety ...


(xyzzyx) #9

dark__jedi-są akumulatorowe 24V które gryzą beton jak masło(może trochę przesadzam) ale jak wyżej napisałem słono kosztują. Jest tak jak napisał drobok , nie ma narzędzia do wszystkiego. Coś co jest do wszystkiego jest do niczego! !!


(Graveland69) #10

Dzieki za odpowiedzi, a jeszcze mam takie pytanko, żeby osobnego tematu nie zakladać:

Skąd mam wiedzieć gdzie biegna w scianie przewody albo jakieś rury?


(xyzzyx) #11

W sklepach typu "Leroy Merlin" ,"OBI", "Castorama", "Praktiker" pytaj o wykrywacze przewodów pod napięciem. Dostaniesz chyba również w hurtowniach elektrycznych. Rur aż tak się nie bój. Dowiercisz się do rury to poczujesz i usłyszysz, z kablami troszkę większy problem.Ale jeżeli w okolicy gdzie chcesz wiercić nie ma puszki, gniazdka, wyłącznika czy jakichś lamp to kabli również może nie być. Ale pewność da ci użycie wykrywacza o którym piszę wyżej. Pozdrawiam.


(Waleriangrass) #12

Ja osobiście polecam wszelkie sprzęty na kabel, poza komórką :wink:

Akumulatory są drogie i co jakiś czas trzeba kupić nowe. Jeśli nie ma takiej konieczności, to lepiej używać kabla. http://wnarzedzia.pl/wiertarki-elektryczne-cat-81.aspx

http://wnarzedzia.pl/wiertarko-wkretarki-cat-100.aspx

Poza tym sprzęt na kablu jest tańszy - możesz porównać.

Pozdrawiam