Wieszająca się gra reset kompa

ludzie mam taki oto problem! Otóż kiedy gram sobie w pro evolution soccer 2008 maksymalnie 4 mecze to wiesza mi sie gra wyskakuje mi błąd na niebieskim tle i resetuje się komputer po czym po włączeniu się ponownie kolejny błąd i pisze “instrukcja spod “0x1001215f” odwołuje się do pamięci pod adresem “0x00000026”. pamięc nie może byc “read”. kliknij przycisk ok, aby przerwac działanie aplikacji”.

faktem jest to, że problemy zaczęły się po instalacji nowej karty graficznej RADEONA3850! !!

proszę o pomoc

Sprawdź temperatury everestem

podaj jeszcze ten zasilacz (marka i moc)

sprawdź stabilność superPI oraz ram memtestem

Sprawdź pamięć, ale nie zwykłym memtestem (pod win), tylko metest86: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … est86+3.4a

Miałem to samo wiele razy, czym więcej czytałem tym więcej byłem głupszy i w końcu pamięć z komputera

okazała się super tylko moja pamięć mocno ucierpiała

  • całe szczęście że nie moja kasa bo również nie mam jej za dużo… :slight_smile:

A tak poważnie to nie podważam tego co inni napisali ale takie komunikaty często występują podczas nieprawidłowych

sterowników do karty graficznej, dżwiękowej lub gry tzn. gra może powodować konflikty i musisz z niej zrezygnować.

Na temat tego co napisałem mogę przytoczyć b. wiele faktów/dowodów.

Twoja karta graficzna jest słaba - nie wiem jakie masz sterowniki ale możesz sprawdzić na

Radeon Omega Drivers 3.8.252 :

viewtopic.php?f=11&t=242894

lub innych - często pomaga.

Zanim jednak zmienisz sterowniki to proponuję aktualizację bibliotek DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Bez tego tak jak pisze - gry i filmy będą nieprawidłowo działać.

Prawidłowa instalacja :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej.

  2. sterowniki karty graficznej lub dżwiękowej.

  3. instalacja bibliotek DirectX - i tu proponuję rozpakowanie i zostawienie bibliotek DirectX w C:\Program Files do nowego folderu

pod nazwą np. DirectX a póżniej po każdej instalacji nowych sterowników wystarczy jak w tym folderze zaktualizuje

się ,DXSETUP".

Edit : problemy również mogą stwarzać ostatnio zainstalowane programy - musisz ,wąchać" i analizować.

Do tego musisz mieć odpowiednie kodeki i dbać o czystość komputera - wystarczy ,szare dobre mydło" :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Temat o kodekach :

viewtopic.php?f=2&t=242429