Wieszajaca sie instalacja XP na starym lapie

Podczas instalacji komp sie wiesza, generalnie jest tak ze podczas czytania startowego plyty tez sie czasem komp wieszza, badz tez podczas formatowania dysku, lub tez podczas kopiowania na dyk plikow przygotujacych instalacje. Dodam tylko ze udalo mi sie podpiac dysk z lapa przejsciowka IDE - USB, przed sformatowaniem mozna bylo z latwoscia poruszac sie po partycjach dysku. Obecnie mozna tez ze formatowac. Nie jeden raz robilem instalke wina na kompie i wszystko dzialalo. Moze to wina dysku, ktory jest uszkodzony ?

Użyj innego nośnika, przetestuj pamięci, dysk, jeśli to możliwe - zmień na próbę zasilacz…

:roll:

tez mylalem nad innym nosnikiem,ale nei mam narazie ku temu sposobnosci, niepokoi mnie najbardziej wiesszanie sie w roznych momentach :confused:

W 90% stawiam na to, że walnięty jest ram, albo dysk(ma np. bad sektory). Sprawdź mu ram programem memtest, jeżeli wykaże błędy, pamięć do wyrzucenia. Zapewne dysk formatujesz szybkim formatem, jeżeli tak to w przypadku gdy ram okaże się sprawny zrób pełne formatowanie, czyli wybierz opcję sformatuj partycję stosując system plików ntfs, nie ntfs szybkie. Wtedy w trakcie formatowania partycja zostanie sprawdzona w jakim jest stanie i istnieje takie prawdopodobieństwo, że jeżeli znajdzie błędy to je wyeliminuje i instalacja pójdzie do końca bez żadnego zawiasu. Jeżeli nic to nie da, to koniecznie musisz spróbować z innej płyty cd i jeżeli to też zawiedzie, to nadzieja jest jeszcze w wrzuceniu smartu dysku(wywołasz go w programie mhdd po wybraniu dysku wciskając klawisz f8) na forum elektrorda np. żeby ktoś stwierdził czy dysk nadaje się do remapu i zerowania(bo wątpię, że na tym forum jest ktoś, kto się na tym zna, bo sam kiedyś tutaj wrzucałem smart i nikt mi nie pomógł) i jeżeli się nada to wykonać te dwa zabiegi programem mhdd. Tylko pamiętaj, żeby skopiować dane z drugiej partycji, bo po zerowaniu dysk będzie pusty i będziesz musiał od nowa go spartycjonować. Dane możesz przekopiować poprzez Ubuntu live cd, które nie wymaga instalacji, bo on ładuje się z płyty do ramu.

peeddro , proszę poprawić wiadomości: na Forum używamy polskich znaków w pisowni. Stosujesz opcję EDYTUJ.