Wieszająca się opera

coś się ostatnio z moja operą niedobrego dzieje, ciagle sie zawiesza, szczególnie jak mam otwartych ok. 20 paneli , wtedy nie da się zamknąć żadnego panela, ani przełączyć między stronami :!:

takie coś nie występuje w ie7 i firefoxie , dlaczego tak sie dzieje ?

a jaki masz system?

xp pro sp2

a mozna jeszcze prosic wersje opery bo o to zapomnialem zapisac

wersja 8,50 :wink:

dodam że na mandrivie i na viście dokładnie tak samo się wiesza ta wersja przegladarki :wink:

możliwe ze to wina za slabego kompa bo sam windows xp 64mb sciągnie, vista ma wymagania 264mb ram no i jak w mandrviva miales kde to to samo. sprobuj ustawic w operze wizualizacje na nizsze tak aby byla mniej wymagająca. daj skórkę na standard

ale ja mam dobrego kompa :!:

procek 3 Ghz

ram 1 giga :slight_smile:

a patrzyles w procesach alt+ctrl+del i tam procesy ile opera ciągnie w momencie zwisu z pamięci ? ile masz ramu btw?

1024 mb of ram :wink:

26 mb, czyli normalnie :confused:

to musi byc jakis blad opery bo na takim kompie to nie ma szans na jakis zwis. Sprobuj z inną wersją opery może albo wrzuc reinstall

a którą polecasz ?

sprobuj moze z 8.01 to jest ostatnia jakiej uzywalem bo przerzucilem sie na firefoksa

w preferencjach opery w zakładce zaawansowane /siec jest ograniczenie połączen domyslnie ustawione na 20 moze zwiekszenie cos poprawi niewiem nie stosowałem

ale wątpie zeby sie zacinalo jakby bylo ograniczenie

Ja bym proponował aktualizacje do 8.51

a można ją zainstalować na obecną instalację ?

Oczywiście możesz i nawet będziesz miał po polsku.

Zobacz jeszcze ustawienia Javy,zła,niekompatybilna z przeglądarką wersja Javy może powodować zawieszanie się Opery,miałem tak np. pod Linuxem,tam brakowało odpowiednich bibliotek,program zastygał i otwierało się 10 nowych okien,dopiero wyłączenie procesu Opery ratowało sytuację,sprawdz też kompa na robaki

Jezli masz otwartych 20 paneli, to sie nie dziw ze ci sie wiesza nawet przy 1024 ram :roll:

Poprostu staraj sie otwierac mniej ich 8)

A aktualizacja i tak nic nie pomoze, bo dla Opery max zakładek przy których pracuje stabilnie to 30.

Hmmm… Mi działa OK nawet przy 50 panelach… A kompa mam znacznie słabszego… Mam angielską wersje 8.51 i nie zjada mi 26MB tylko 19MB RAM :slight_smile: