Wieszająca się opera

(aero) #1

coś się ostatnio z moja operą niedobrego dzieje, ciagle sie zawiesza, szczególnie jak mam otwartych ok. 20 paneli , wtedy nie da się zamknąć żadnego panela, ani przełączyć między stronami :!:

takie coś nie występuje w ie7 i firefoxie , dlaczego tak sie dzieje ?

(Piti Dto) #2

a jaki masz system?

(aero) #3

xp pro sp2

(Piti Dto) #4

a mozna jeszcze prosic wersje opery bo o to zapomnialem zapisac

(aero) #5

wersja 8,50 :wink:

dodam że na mandrivie i na viście dokładnie tak samo się wiesza ta wersja przegladarki :wink:

(Piti Dto) #6

możliwe ze to wina za slabego kompa bo sam windows xp 64mb sciągnie, vista ma wymagania 264mb ram no i jak w mandrviva miales kde to to samo. sprobuj ustawic w operze wizualizacje na nizsze tak aby byla mniej wymagająca. daj skórkę na standard

(aero) #7

ale ja mam dobrego kompa :!:

procek 3 Ghz

ram 1 giga :slight_smile:

(Piti Dto) #8

a patrzyles w procesach alt+ctrl+del i tam procesy ile opera ciągnie w momencie zwisu z pamięci ? ile masz ramu btw?

(aero) #9

1024 mb of ram :wink:

26 mb, czyli normalnie :confused:

(Piti Dto) #10

to musi byc jakis blad opery bo na takim kompie to nie ma szans na jakis zwis. Sprobuj z inną wersją opery może albo wrzuc reinstall

(aero) #11

a którą polecasz ?

(Piti Dto) #12

sprobuj moze z 8.01 to jest ostatnia jakiej uzywalem bo przerzucilem sie na firefoksa

(Peter W) #13

w preferencjach opery w zakładce zaawansowane /siec jest ograniczenie połączen domyslnie ustawione na 20 moze zwiekszenie cos poprawi niewiem nie stosowałem

(Piti Dto) #14

ale wątpie zeby sie zacinalo jakby bylo ograniczenie

(Mztswk) #15

Ja bym proponował aktualizacje do 8.51

(aero) #16

a można ją zainstalować na obecną instalację ?

(Mztswk) #17

Oczywiście możesz i nawet będziesz miał po polsku.

(Johny) #18

Zobacz jeszcze ustawienia Javy,zła,niekompatybilna z przeglądarką wersja Javy może powodować zawieszanie się Opery,miałem tak np. pod Linuxem,tam brakowało odpowiednich bibliotek,program zastygał i otwierało się 10 nowych okien,dopiero wyłączenie procesu Opery ratowało sytuację,sprawdz też kompa na robaki

(El Presidento) #19

Jezli masz otwartych 20 paneli, to sie nie dziw ze ci sie wiesza nawet przy 1024 ram :roll:

Poprostu staraj sie otwierac mniej ich 8)

A aktualizacja i tak nic nie pomoze, bo dla Opery max zakładek przy których pracuje stabilnie to 30.

(Ford Fokus) #20

Hmmm… Mi działa OK nawet przy 50 panelach… A kompa mam znacznie słabszego… Mam angielską wersje 8.51 i nie zjada mi 26MB tylko 19MB RAM :slight_smile: