Wieszajaca sie Vista w lapie

Witam

Mam problem z laptopem. niestety nie wiem co jest przyczyna, ale problem ten pojawia się juz na 2gim moim lapie [poprzedniego wymieniałem na obecnego]. Sądze ze któryś z programów zainstalowanych na kompie gryzie sie z Vistą. Lapa [aktualnego] mam gatewaya Mt6705, poprzedniego miałem acera i problem byl ten sam. Mianowicie po nieokreślonym czasie działania komputera pojawia się czarny ekran. nie jest on na stałe tylko pojawia się i znika :slight_smile: pasek zadań leci do góry i przesuwa się w lewo. Żeby kliknąć na któreś z zadań klikam na ślepo na dole a widze jak klikam na górze. Dzieje się to aktualnie rzadziej [może po zainstalowaniu updedów do visty [orginalna], ale się dzieje. Do tego dochodzi ciągle zamykający się winamp. Zamyka go Vista więc cos między nimi jest też nie tak - jakieś rady , sugestie ?

Z góry dziekuję, bo nawet restart nic nie daje, pochodzi kilka minut i to samo :frowning:

jakubwlodarczyk , na forum używamy polskich znaków. Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

A mam pytanie, czy w twoim systemie jest w tym czasie uruchomione Gadu-Gadu? Jeżeli tak to masz przyczynę. Dosyć długo dochodziłem do tego ale kiedy zmieniłem komunikator na inny (aktualnie Stefan itp) to problem zniknął. Możesz też próbować np. restartować proces Explorer.exe zamykając go poprzez Menadżer zadań a następnie z opcji Plik/uruchom wpisać explorer.exe. Z reguły po naciśnięciu CTRL+ALT+DEL i włączeniu z ekranu który się pojawi Menadżera Zadań pulpit wraca do normy jednak jest to złudne wrażenie. Po prostu zrób jak napisałem wcześniej…

a nie ma jakiś nakładek na gg czy cos ?

czemu mialłym rezygnować z gg skoro jestem już do niego przyzwyczajony

a co do gg, znajomi mają lapy [HP] i nie maja takich prolemów [na toshibie równierz]

bo niedziała dobrze z Vistą…

niektórym gg gryzie się z vistą…jedynym rozwiązaniem jest przejście na inny komunikator…np. aqq 2,0 obsługuje w pełni viste i ma gg, tlena, jabbera…polecam

Ja uzywam gg i nie mam najmiejszych problemów z nim więc dziwię się że u niektórych stwarza problem. Naprawde dziwna to sprawa tym bardziej z gg jest w pełni kompatybilne z vistą

bo to tylko niektórym się robi…

Ja nie twierdze ze tak nie jest ale ciekawi Mnie czym to spowodowane. Widać jakiś sterownik od np. płyty głownej stwarza problemy albo coś innego. mam nadzieje że kiedyś to odkryją bo to naprawde dziwne :slight_smile:

to jakiś tam proces gg robi…nie pamiętam nazwy