Wieszające się BOOTowanie

Witam.

Dostałem komputer do naprawy od znajomego i mam takowy problem.

PC nie tyle nie chce Bootować, wiesza się po chwili nie odpowiadając. Sprawdzałem dysk, jest do wymiany, a na innym czy to SATA czy to IDE dzieje się to samo.

Udało mi się sprawdzić RAM jest OK. Napęd również działa tak jak należy jestem tego pewny w 100% bo działałem na swoim. Na moje oko problem robi to płyta główna (Gigabyte GA-K8VT800) staroć już na owe czasy.

Chcę zapytać czy macie może inne sugestie co z tym zrobić poza wymianą mobo (oraz HDD) która wg. mnie jest nieopłacalna.

Pozdrawiam.

Resetowałeś ustawienia biosu ? Sprawdzałeś napięcia na zasilaczu, kondensatory, czy też temperatury ? Do biosu wchodzi normalnie ? Odłącz karty poza grafiką, klawiaturę / mysz po wszystkim spróbuj ponownie.

Ten dysk przeleć mhdd (skan + zerowanie)

BIOS resetowałem. napięć nie jestem wstanie sprawdzić, niestety nie mam miernika, kondensatory niepowylewane, niewybulone, wyglądają ok. Jest tylko grafika więc jej nie ruszałem.

Odłączałem napęd DVD, FDD, łącznie z taśmami już wcześniej, startował informował że nie ma żadnego nośnika bootowalnego jak w sprawnym kompie. Dla przykładu Windows XP bootuje w momencie sprawdzania konfiguracji systemu łapie freeza, Heirens Boot bootuje wyświetla menu wybieram np memtest i znów freez (choć raz się udało).

Sprawdziłeś na innym zasilacz? Mi to bardziej wygląda na umierające PSU…

Kurcze nie wiem w tym momencie zabrał to do siebie i mówi, że może w końcu sprawi sobie nowy ( na biednego nie trafiło :] )

Co do zasilacza w końcu po tym wszystkim zauważyłem że muszę kupić miernik napięć na który zbieram się od dawna.

W każdym razie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!