Wieszające się gadżety pod Windows 7

(wesolek87) #1

Witam.

Mam pewien problem z gadżetami pod Win 7 x64. Polega on na tym, że proces sidebar.exe, regularnie, przy każdym zamykaniu systemu się zawiesza (pokazuję się informacja o tym, że proces uniemożliwia wyłączenie komputera).

Bez różnicy czy uruchamiam sidebar jako 64-bitowy czy 32-bitowy - wynik jest ten sam. Gadżety uruchamiają się i działają normalnie; chodzi tylko o ich zamykanie.

Próbowałem naprawić to za pomocą FixWin - nie pomogło. TuneUp również nie dał rady.

Czy jest na to jakaś rada? Może jakiś reset do ustawień domyślnych lub ponowna instalacja?

Proszę o pomoc.

(Blackdaro) #2

Rada jest,można przyśpieszyć zamykanie zawieszonych aplikacji.Modyfikacja Rejestru klucz.HKEY _CURRENT _USER/Control Panel/Desktop.Klikasz na WaitToKillAppTimeout i w nowym oknie zmieniasz jago wartość na 4000 lub 3000, co daje 4 lub 3s ustawienia akceptujesz OK. W tej samej gałęzi klucza klikasz na HungAppTimeout i tak, klikasz i zmieniasz wartośc na 4000 lub 3000,akceptujesz zmiany i gotowe.Ps.zrób to uważnie bo to jest przecież rejestr,a nic się nie stanie.Powodzenia

(wesolek87) #3

Heh, otóż nie mam takich cudów w rejestrze. Ani WaitToKillAppTimeout, ani HungAppTimeout u mnie nie występuje. Być może jest to spowodowane tym, że kontrolę nad czasem dobijania aplikacji przejął TuneUp i stworzył jakieś własne wpisy.

Tak czy inaczej - jest to tylko półśrodek, a interesowałoby mnie żeby sidebar w ogóle się nie wieszał. W jednym z gadżetów tworzone są logi, które są mi potrzebne, a przez dobijanie sidebar.exe ostatnie wyniki jakoś nie zawsze chcą się zapisać :confused:

(Andrzejswit) #4

Jeśli jej niema, to ją utwórz. Najczęściej jest tak, że jak nie ma jakiejś wartości w rejestrze, to system po prostu używa domyślnych. Dlatego ich niema (żeby był mniejszy bajzel w rejestrze, tak myślę...).

(wesolek87) #5

Gadżety naprawione. Problem tkwił w ustawieniach i (być może) w pozostałościach po starych, usuniętych gadżetach.

Dla potrzebujących podam instrukcję:

1. Zamknij Pasek boczny / gadżety Pulpitu. Upewnij się w Menedżerze procesów, że proces sidebar.exe zakończył działanie.

2. Otwórz eksplorator Windows i w pasku adresów wklej ścieżkę %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar i ENTER.

3. Zmień nazwę obecnego tam pliku settings.ini (można też go usunąć). Przejdź do podfolderu gadżetów, zaznacz wszystkie i skasuj.

4. Uruchom Pasek boczny / gadżety Pulpitu. Powinien zostać wygenerowany nowy plik settings.ini, a sam pas / gadżety pokazać się w domyślnej postaci, jak zaraz po instalacji systemu.

(Blackdaro) #6

Osobiście nie używam gadżetu pulpitu.To nie jest półśrodek.Ma za zadanie nie podnosić ciśnienia pod czas zamykania systemu.O ile brak to dodaj do rejestru wybierając Nowy i na Wartość DWORD (32-bitowa) ,nazw Nowa wartość to...... co podałem możesz dać nawet wartość 1000. Ja mam to w rejestrze,chcesz to rób, nie to nie i też jest Ok.Pozdrawiam

(wesolek87) #7

Ok, cofnąłem zmiany i zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety przy wyłączaniu/wylogowaniu/restarcie nadal pojawia się informacja o tym, że sidebar.exe uniemożliwia zamknięcie systemu. :?

To co zrobiłem wcześniej też średnio podziałało, bo naprawiło tylko niektóre gadżety - zdaje się, że te dodane przeze mnie. Windows'owe wieszają się nadal.