Wieszające się gadżety pod Windows 7

Witam.

Mam pewien problem z gadżetami pod Win 7 x64. Polega on na tym, że proces sidebar.exe, regularnie, przy każdym zamykaniu systemu się zawiesza (pokazuję się informacja o tym, że proces uniemożliwia wyłączenie komputera).

Bez różnicy czy uruchamiam sidebar jako 64-bitowy czy 32-bitowy - wynik jest ten sam. Gadżety uruchamiają się i działają normalnie; chodzi tylko o ich zamykanie.

Próbowałem naprawić to za pomocą FixWin - nie pomogło. TuneUp również nie dał rady.

Czy jest na to jakaś rada? Może jakiś reset do ustawień domyślnych lub ponowna instalacja?

Proszę o pomoc.

Rada jest,można przyśpieszyć zamykanie zawieszonych aplikacji.Modyfikacja Rejestru klucz.HKEY _CURRENT _USER/Control Panel/Desktop.Klikasz na WaitToKillAppTimeout i w nowym oknie zmieniasz jago wartość na 4000 lub 3000, co daje 4 lub 3s ustawienia akceptujesz OK. W tej samej gałęzi klucza klikasz na HungAppTimeout i tak, klikasz i zmieniasz wartośc na 4000 lub 3000,akceptujesz zmiany i gotowe.Ps.zrób to uważnie bo to jest przecież rejestr,a nic się nie stanie.Powodzenia

Heh, otóż nie mam takich cudów w rejestrze. Ani WaitToKillAppTimeout, ani HungAppTimeout u mnie nie występuje. Być może jest to spowodowane tym, że kontrolę nad czasem dobijania aplikacji przejął TuneUp i stworzył jakieś własne wpisy.

Tak czy inaczej - jest to tylko półśrodek, a interesowałoby mnie żeby sidebar w ogóle się nie wieszał. W jednym z gadżetów tworzone są logi, które są mi potrzebne, a przez dobijanie sidebar.exe ostatnie wyniki jakoś nie zawsze chcą się zapisać :confused:

Jeśli jej niema, to ją utwórz. Najczęściej jest tak, że jak nie ma jakiejś wartości w rejestrze, to system po prostu używa domyślnych. Dlatego ich niema (żeby był mniejszy bajzel w rejestrze, tak myślę…).

Gadżety naprawione. Problem tkwił w ustawieniach i (być może) w pozostałościach po starych, usuniętych gadżetach.

Dla potrzebujących podam instrukcję:

  1. Zamknij Pasek boczny / gadżety Pulpitu. Upewnij się w Menedżerze procesów, że proces sidebar.exe zakończył działanie.

  2. Otwórz eksplorator Windows i w pasku adresów wklej ścieżkę %userprofile%\AppData\Local\Microsoft\Windows Sidebar i ENTER.

  3. Zmień nazwę obecnego tam pliku settings.ini (można też go usunąć). Przejdź do podfolderu gadżetów, zaznacz wszystkie i skasuj.

  4. Uruchom Pasek boczny / gadżety Pulpitu. Powinien zostać wygenerowany nowy plik settings.ini, a sam pas / gadżety pokazać się w domyślnej postaci, jak zaraz po instalacji systemu.

Osobiście nie używam gadżetu pulpitu.To nie jest półśrodek.Ma za zadanie nie podnosić ciśnienia pod czas zamykania systemu.O ile brak to dodaj do rejestru wybierając Nowy i na Wartość DWORD (32-bitowa) ,nazw Nowa wartość to… co podałem możesz dać nawet wartość 1000. Ja mam to w rejestrze,chcesz to rób, nie to nie i też jest Ok.Pozdrawiam

Ok, cofnąłem zmiany i zrobiłem tak jak napisałeś. Niestety przy wyłączaniu/wylogowaniu/restarcie nadal pojawia się informacja o tym, że sidebar.exe uniemożliwia zamknięcie systemu. :?

To co zrobiłem wcześniej też średnio podziałało, bo naprawiło tylko niektóre gadżety - zdaje się, że te dodane przeze mnie. Windows’owe wieszają się nadal.