Wieszanie się filmu w odtwarzaczu

Tak wstępnie co może być powodem wieszania się filmu w odtwarzaczu dvd, jakość filmu czy odtwarzacz?.

Oglądam ostatnio planetę małp i w ciągu 3 części zmarnowałem chyba ze 30 minut jak nie lepiej na wysuwanie i wsuwanie tacki, cofanie albo ustawienia na ostatnia oglądaną scenę.

Co się dzieje:

  • film idzie aż tu nagle zawiecha, w skrajnych wypadkach można cofnąć a w przeciwnym wypadku open/close i ustawianie zegara na dany czas filmu

  • czasem klatkuje przed zawiechą

  • miałem to niekiedy co 2-5 minut

czasem tez nie widzi płyty.

Ja bym stawiał na jakość nagrania a wy?

kurzel131 , a co to ma wspólnego z działem " Telefonia komórkowa"?

Przenoszę.

Jedno albo drugie, albo porysowana płyta albo zabrudzony czytnik.

Jeśli to film bez zabezpieczeń, to zastosuj darmowy IsoBuster z DP i skopiuj na dysk.

Mogłem pomylić działy, do na luzie miało iść.

Ponowne zgranie na tę samą płytę odpada bo nadgranych plików nie widzi, podobnie jak z filmami rmvb.

a czytnik jak wyczyścić, bo płyta była czysta.

Nie piszę o nagraniu na tą samą płytę. Możesz oglądać z obrazu. Potem nagrać sobie kopię jakimś Burnem na nowe krążki dvd, lub przenieść na pamięć flash. IsoBusterem odzyskałem krążki muzyczne sprzed dziesięciu laty. Zbyt mocno porysowanych - nie, ale większość, tak. Odtwarzacze nie czytały, komp już nie odtwarzał, a teraz mam własny zbiór. Może są i lepsze programy do odzyskiwania zawartości cd i dvd, ale nie narzekam.

No dobra to by była alternatywa, ale niech ktoś napisze coś o tym czyszczeniu czytniku, jak potrzebny model odtwarzacza mogę zapodać.