Wieszanie się na pierwszym ekranie - Toshiba L30-10X pod XP

Witam

Proszę Was o pomoc. Komp(chyba jeden z najstarszych Satellite’ów) wiesza mi się po komunikacie:

CPU = Intel ® Celereon ® M CPU 440 1,86GHz

632 K System RAM Passed

894M Extended RAM Passed

1024 KB L2 Cache

System BIOS shadowed

Video BIOS shadowed

Atapi CD-ROM : (podany model)

Fixed Disk 0 : Toshiba (model)

lub w ogóle po włączeniu zasilania. Mam do wyboru F2 lub F12 ale nie chce mnie w ogle przenieść do Setup

Przegrywałem pliki z zewnętrzym dyskiem i się zawiesił. Wirusa na 99,9% nie miałem nigdzie

Wyłączałem kompa i odczekałem 20minut ,żeby ostygł ale nic nie pomogło

Z góry wielkie dzięki.

Komputer się nie włącza? Napisz co się stało.

Jak się teraz zachowuje ?

corduroy , proszę o konkretne zatytułowanie wątku i opis problemu.

Zignorowanie prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do śmietnika.

restaruję CTRL+ALT+DEL i nic : zostaje na “ekranie powitalnym” ,w sensie mam tylko w pasku na dole: press F2 to enter setup, F12 to enter Multiboot Selection menu. Jakiegokoliek nie wybiore pisze wait…i tak mogę czekac (maksymalnie czekałem 15minut) i nic. Dodam,że dioda dysku w ogóle nie świeci (tylko po restarcie na chwilę) . Chłodzenie się załącza jak zawsze i potem ucicha po jakiejś minucie (raczej normalny objaw).

bardzo proszę o pomoc. nie miałem nigdy takiej akcji-na mój umysł laika sugeruje BIOS ale naprawdę wcześniej mocno męczyłem tą maszynę i nic takiego się nie działo,mało tego :wieszał mi się raz na rok

Zresetuj cmos i wtedy spróbuj go uruchomić, jak to nic nie da odepnij klawiaturę / touchpad / dysk / podepnij klawiaturę usb i wtedy spróbuj f2. Jeśli nie jesteś w stanie rozebrać tego lapa, oddaj go do serwisu :slight_smile:

Jak z tej pozycji zresetować cmos?

Rozbierz lapa i wyjmij na pare minut baterię zasilającą bios. (nie zapomnij o tej zasilającej samego lapa)

Rozebrałem lapka na cześći możliwie pierwsze. Widzę baterię MAxell 3V-wyjąć na kilkanaście sekund i skręcać od razu? Wolałbym nie bo rozbieranie zajęło mi jakąś godzinę a złożenie pewnie tylko trochę krócej potrwa. Poza tym nie mam pasty przewodzącej (od razu wyczyściłem wiatrak). Rozumiem,że żadnych jumperów nie mam zwierać? (zresztą nawet nie wiem jak bo przy stacjonarnych ze standardowymi zworkami było to banalne).oglądam tak płytę i moją uwagęzwróciło jedno miejsce . Obok siebie są 3 takie same kości PQ 501, PQ 502,PQ 503 i ta pierwsza jest delikatnie a ta ostatnia trochę bardziej czymś deliaktnie zalana? czym to wyczyścić?

ktoś z podobnym problemem (podobne objawy) kiedyś na innym forum dostał radę by wylutowac i upgrade’owac bios. czy zająć się tym od razu jak już mam rozebranego lapka (ponoć serwisy dużo taniej biorą jak się im wręczy już samą płytę główną). czy w tym problemie byłoby to chociaż wskazane?

i ostatnia opcja …czy w tym przypadku nie leipej byłoby ściągnać fachowca -jest taki b.polecany w moim mieście czy próbować jeszcze samemu akcje jw. ? jeśli fachowiec zrobiłby to “od ręki” za max 100zł to nie ukrywam,że chyba wolę mieć tą pewność i jemu to powierzyć

dzięki

Dodane 09.08.2012 (Cz) 13:13

Problem rozwiązany w 100% . Po złożeniu rozebranego i wyczyszczonego dokładnie lapka wszystko działa jak wcześniej-znaczy nawet odrobinę lepiej.

Dziękuję wszystkim za sugestie!

Temat uważam za zamknięty

pzdr