Wieszanie się systemu jak i programów

Witam, mam problem z laptopem.

System jak i programy częściej zawieszają się i wszystko wraca do normy kilka razy.

FRST: ==================== Procesy (filtrowane) =================(Załączenie wej - Pastebin.com
Addition: Rezultaty skanu uzupełniającego Farbar Recovery Scan Tool (x86) Wersja: 30-15-20 - Pastebin.com
Shortcut: Rezultat skanowania skrótów użytkowników (x86) Wersja: 30-15-2022Uruchomiony p - Pastebin.com

Proszę zrzucić okiem na screeny:

Jest jakaś inna przeglądarka która bierze mało pamięci ? (screen)

Za pomoc dziękuje :slight_smile:

A co ty tam masz w tym lapku tylko 1GB ramu?
Jak masz Windows 10 to Avast jest ci całkowicie zbędny.

Jest takie powiedzenie że z … bicza nie ukręcisz.
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-A6-6310-APU-vs-Intel-i3-1210U/2290vs4886

Zwłaszcza z 2,5GB RAMu w tym komputerku.

A fakt 2,5 GB ramu nie przejrzałem logów, bo grafa też swoje wcina. To jedyny ratunek rozbudowa RAM o ile się da, bo po prostu Windows sam się dusi, a jeszcze musi się dzielić z uruchamianymi programami.

Problemów z laptopem to nie miałem -pierwszy raz taki problem
Avasta mam płatnego -nie pirata.

Ale Avast mógł coś zmaścić w aktualizacji i stąd zamulenie jak pokrywa się data.

Raczej trudno o aktualizowaną przeglądarkę co uruchomi współczesne www, mając na to jakieś 512 MiB by system się nie wieszał.

Możesz spróbować użyć Firemin jak w FRST nie będzie można odzyskać wydajności:

Niby program ma szczątkowe wsparcie Chrome, ale może być tak że przeglądarki do końca stracą wszelką responsywność.

Ale nawet płatny avast to beznadziejny wybór, kobyła która hamuje system. trzeba było zainwestować w Eset jak Defender ci nie pasuje