Wieszanie się


(Barylkaq) #1

mam tez problem z wieszaniem się kompa. Otóż jak włącze kompa, wsio elegancko, wchodze na gg, otwieram przegladarke i zaczyna się: kilka razy miga monitor (tj. robi sie czarny na chwile) i po chwili juz nie moge nic zrobic myszka nie działa musze zrobic restart. Zrobie ze 3x restart i dopiero jest ok, niewiem rozgrzac musi sie komp czy co? Wie ktos moze co moze dolegac?


(system) #2

Zainstaluj jeszcze raz oryginalne Sterowniki do monitora, albo odinstaluj wczesnioj te co masz, sciag ze striny producenta Najnowsze stery, Zainstaluj i Zobacz …


(JNJN) #3

Jaki system.

Po czym to się zaczęło dziać,czy samo z siebie.

Jak tam szkodniki.

Konfiguracja kompa.

Jakie błędy,jak XP podgląd zdarzeń i jakie błędy.

Wykonaj scandisk i defragmentacje dysku.


(Barylkaq) #4

mam system XP, zaczeło się samo z siebie. Zrobiłem format, myslalem ze pomoze, ale jednak dalej tak sie dzieje. Dopiero po 3 restartach komp działa stabilnie. Scan disk robiłem. Nic nie przestawiałem, grzebałem, zmieniałem, samo się tak zrobiło. Dziwny problem. Stery do monitora? nie mam czegos takiego. Nie ma zadnych błędów, komp poprostu sie wiesza.


(JNJN) #5

To wredna usterka prawdopodobnie sprzętowa, może być wszystko i należałoby przetestować każdy element twojego kompa na innym.

Pytanie.

Jak juź komp odpali to nie ma problemów.

Zrób konserwacje kompa.

Zasilacz podmień i sprawdź.

Sprawdź kondensatory elektrolity na płycie głównej czy nie wypukłe i nie wylane.

Sprawdź pamięć na błędy,memtest86 - zero błędów.

Sprawdź dysk na błędy - narzędzia producenta.

Poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048


(Barylkaq) #6

witam, to znowu ja :slight_smile: nadal mam ten problem, musze teraz zrestetowac kompa z 4-5x zanim będzie działał stabilnie.

temp kompa http://img359.imageshack.us/my.php?image=temp2uq.jpg

testy dysku PASS

podaczas testu pamieci memtestem wyskoczył jakis błąd, niewiem jak sprawdzic jaki to był błąd? zrobic jeszcze raz test i spisac na kartke rodzaj błedu?