Wiez, Aux : PC tego nie słyszy

Wykonałem wszysto jak nalezy z podpięciem WIEZY do PC.

Audio Line AUX do PC… włanczam AUX w wiezy i gra muzyczka z komputera ale jak wlanczam TAPE to juz nie gra muzyczka w glosnikach/sluchawkach ani z front panela ani z tyłu.

Moze to zalezy od wiezy…jak wlanczam TAPE to AUX sie wyłącza, czy u was podobnie??

Czy moze ja cos źle robie, macie jakies spostrzezenia?

A dlaczego Aux miało by się nie wyłączyć skoro przełanczasz na taśme , nie można uruchomić wszystkiego naraz , abo słuchasz “kompa” abo “tape” abo “cd” wszystko na raz nie pójdzie taka już specyfikacja chyba wszystkich “wież”

Z tego co piszesz wynika, że spodziewasz się usłyszeć z powrotem dźwięk (po włączeniu TAPE) w głośnikach/słuchawkach komputerowych. (no chyba, że się mylę)

Rozszeżając to co napisał Zbych1 dodam, że nie ma takiej możliwości dopóki nie odłączysz kabla łączącego kompa z wieżą.

No to jakim sposobem mam przegrac kasete na HDD gdyż nie słysze myzyki w komputerze gdy wlanczam TAPE. :

W końcu zrobilem tak jak pisaliscie w innych postach…

podlaczyc PC z Wieza- kablem do Audio Line/Pc

Wlaczyc TAPE, muzyczka powinna grac W PC aby mozna bylo nagrywac w programie typu Audacity.

Probowalem w PC podlaczyc do roznych źrodel/gniazdek od mikrofonu przez Audiol Linea włącznie.

Zaraz zaraz.

Przy podłączeniu takim jak piszesz dźwięk idzie tylko w strone od komputera do wieży.

Jesli chcesz wysłać dźwięk w drugą stronę to musisz to zrobić inaczej. Nie wiem jakie masz wyjścia w wieży ale najprościej jest wcisnąć jack’a w gniazdo od słuchawek w wieży i w gniazdo od mikrofonu w komputerze.

Ale do zgrania muzyki i tak będzie ci potrzebne specjalne oprogramowanie.

W wiezy mam AUX i to wieksze (nie mini jack tylko ten wiekszy jack…:()

Specjalne oprogramowanie to chyba audacity wystarczy do nagrania…

Kabel mam: chinche x2 na mini jacka.

W regulacji glosności mam wszystkie opcje na full(i w nagrywaniu i w otwarzaniu)

Information:

Wersja sterowniaka audia 5.10.0.5850

kontroler audio nVidia(00EA)

kodek audio ALC850

:shock: :frowning: :frowning:

Powtarzam ci po raz kolejny - dopóki podłączone masz pod aux, to nic nie wyjdzie.