Wieża a głośniki

Witam!

Mam pytanie. Chce kupić głośniki nowe do kompa do 250zł ale nie wiem czy jest sens je kupować. mam też wieże podłączoną do kompa. Czy jak kupie głośniki to 5.1 to mi bedą lepiej grały niż wieża?

Zależy od tego jaką masz wieżę i jakich szukasz głośników.

Zależy od głośników i od wieży. Generalnie jeśli kupujesz zestaw głośników 5.1 to będziesz miał dźwięk przestrzenny, a na wieży niekoniecznie. Za 250 złotych kupisz głośniki niezłe ale żande cudo. Ja natomiast mam zwykłe głośniki komputerowe na przód a na tył wieże kenwood i wszystko gra świeknie:)

Moja wieża jest z Technics. A chcę kupić głośniki Creative P5800. Czy mi się opłaca, czy lepiej będzie grała ta wieża czy te głośniki creative ?

Technics ma dobre wieże. Głośniki Creative P5800 tez są całkiem niezłe, idealne do gier i filmów DVD, ale będzie ci do nich potrzebna dobra karta dźwiekowa.

Czyli twierdzisz że jak będę miał dobrą kartę dźwiękową do tych Creative P5800 to będzie mi lepiej grać od mojego technics’a?

W filmach DVD i grach raczej tak(dźwiek przestrzenny) ale jeśli zależy ci tylko na słuchaniu muzyki przez komputer to zostań przy technicsie. Wieża ma większą moc(lepsze basy i w ogóle jest głosniejsza:). Zresztą, jeśli masz taką możliwość to poproś o posłuchanie czegoś przez te głośniki w sklepie ,w którym masz zamiar je kupić, albo w Media Markt albo w jakimś hipermarkecie. Jak zwykle decyzja i tak nalezy do ciebie:).

A jeśli chodzi o karte dźwiękową to idealna będzie Creative Sound Blaster Audigy -84zł w znak-u.