Wifi, 2 komputery - podłączenie, porady


(Papachrzestny) #1

Witam. mam pytanie, niedawno kupiłam notebooka i mam jeszcze komputer stacjonarny. mam zamiar kupić router i podłączyć obydwa urządzenia do jednego źródła internetu, jest to możliwe? ciężko będzie to skonfigurować wszystko ? laptop by sie łączył przez wlan


(lazikar) #2

Jest możliwe. Czy ciężko zależy co kupisz a router.


(Rmika) #3

musisz kupić AP (access pointa) lub router z AP. To jest zależne od posiadanego łącza... czy to jest ADSL (np.neostrada) lub siec osiedlowa (LAN)


(Papachrzestny) #4

mam neostrade 512. jaki router najlepiej kupić ? i na jakiej zasadzie to później wszystko po podłanczać ? jest jakaś instrukcja ? jestem zielona w tym temacie.


(lazikar) #5

http://sklep.vobis.pl/oferta/sieci/punk ... g200g.aspx

Router z modemem adsl. Konfiguracja jest prosta, poczytaj starsze tematy na forum.

viewtopic.php?f=15&t=155939


(Adax22) #6

Polecam Router Wifi Firmy TP-Link http://www.allegro.pl/item362002975_rou ... anio_.html

http://www.allegro.pl/item363874457_tp_ ... p_159.html

http://www.allegro.pl/search.php?string ... k+%3D+ADSL

Lub Linksys w zależności od zasobności portfela

Jeżeli szukasz routera z podziałem pasma tzn abyś mógł konkretnemu komputerowi określić priorytety łącza (inaczej określić szybkość łącza) to szukaj routera z podziałem pasma w specyfikacji określane jest to jako QoS

np http://www.allegro.pl/item363874457_tp_ ... p_159.html

http://www.allegro.pl/item363878322_tp_ ... p_159.html

http://www.allegro.pl/item363813613_rou ... _wawa.html


(Papachrzestny) #7

a co powiecie o Wi-Fi Pentagram Cerberus?

w ogóle na jakiej zasadzie to trzeba będzie podłączyć wszystko jeżeli teraz łącze się przez modemu speedtouch na usb ?


(Adax22) #8

Pentagram są to bardzo dobre router o 60 miesięcznej gwarancji. Modemy w nich zastosowane negocjują połączenie bez problemu nawet na liniach kiepskiej jakości oddalonych o 10-15 km od centrali Generalnie nie mam do nich zastrzeżeń Jednak w sieci pojawia sie na forach dużo zastrzeżeń zgłaszanych przez użytkowników. Minus to może słaba moc wyjściowa sygnału na złączu antenowym i kiepskie (słabe antenki). chociaż jest to może tez uzależnione od partii. Generalnie w salonie z którym współpracuje mamy je w ofercie od ręki i nie zalegają nam na półkach Zgłoszono nam na dziesiątki sprzedanych kilka przypadków problemów pierwszy dotyczył zaniku sygnału. powodem była wadliwa antenka wifi, drugi to problem z działaniem p2p; P2p jest nielegalne wiec nawet nie ma o czym rozmawiać, drugi dotyczył "nie działa internet pod Windows Vista" powód klient nie umiał skonfigurować połączenia sieciowego, kilka dotyczyło Netii -Wystarczyło zadzwonić do konsultanta Netii który natychmiast powiedział co trzeba zmienić by internet działał, w jednym przypadku klient się pospieszył chciał korzystać z usługi pomimo ze proces migracji (zmiany operatora) nie został jeszcze zakończony.

Teraz mamy w ofercie Router bezprzewodowy ADSL TP-Link Zaleta taka ze mają większą moc wyjściowa na gnieździe antenowym i antenki które sa w zestawie z routerem to realne 5 dbi, a nie 2-3 dbi jak w przypadku większości urządzeń Wifi

Konfiguracja jest banalnie prosta należy w konfiguracji routera wprowadzić nazwę użytkownika i hasło nadane podczas rejestracji usługi ustawić parametry łącza zapisać zmiany Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcjach obsługi i przewodnikach dołączonych do sprzętu.

Są to routery ADSL czyli mają wbudowany modem ADSL który zastąpi Twój modem dotychczas używany maja one port WAN RJ 11 (wtyczka telefoniczna) do którego podłączysz kabel telefoniczny i 4 portowy Switch do podłączenia do 4 komputerów kablowo i do 255 bezprzewodowo.