WiFI, a router- siła sygnału

Witam !

Jestem świeżo po instalacji systemu Win XP, zainstalowałem oprogramowanie związane z kartami, SP 2 itd. Posiadam router Edimax BR-6204Wg, modem Thomson TCM420 oraz WiFI ZyXEL G-202. Mój problem polega na tym, że siła sygnału jest na poziomie “Niski”, a szybkość odbieranych pakietów to 18 kb/s (często spada to poziomu “Bardzo niski” i 6 kb/s :confused: ). Czy jest to wina braku konfiguracji któregoś z wymienionych sprzętów ? Instalowałem jedynie oprogramowanie do WiFI. Czy jest sposób by zwiększyć siłę sygnału oraz prędkość odbieranych pakietów ?

EDIT. Dodam jeszcze, że w grze online wyskakuje mi błąd NET_SendPacket: NO ERROR , połączenie z internetem zostaje przerwane po czym ponownie się łączy. I tak jest za każdym razem jak chcę włączyć ową grę. Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem i zna rozwiązanie to proszę o podzielenie się z nim ze mną :).

Pozdrawiam.

A jaka odległość jest pomiędzy Twoim komputerem, a routerem? Co się znajduje pomiędzy nimi?

I czy przypadkiem nie ma zbyt wielu sieci bezprzewodowych w sąsiedztwie na tym samym kanale.

Możesz sprawdzić przy użyciu NetStumbbler czy inSSIDder jak wygląda użycie kanałów. Jak zbyt wiele sieci jest na jednym (np. domyślnym dla popularnych routerów) to bardzo spada jakość połączeń.

Jest w drugim pokoju, mniej więcej 6-8 m od komputera, na drodze sygnału stoi jedynie para drzwi. W mieszkanie znajdują się jeszcze 2 komputery w tym 1 laptop.

Nie dawno korzystałem z windows 7 i nie zauważyłem takich problemów, może z wyjątkiem tego opisanego w EDIT, którego nie sprawdzałem wcześniej. Nie mam pojęcia co robić.

EDIT. Dziękuję filo, to bardzo prawdopodobne, sprawdzę to. / Dzielę kanał z jeszcze jednym użytkownikiem ale nie zauważyłem obciążenia sieci.

Zależy mi jednak na rozwiązaniu problemu nr 2 opisanego w EDIcie. Mianowicie gra ma kilka wersji, na podstawowej można grać bez przeszkód lecz gdy wczytuję inną wersję za pomocą pliku .bat i wchodzę do gry internet zostaje rozłączony. Macie może jakieś pomysły ? Czytałem trochę o tym lecz na obcojęzycznych stronach i pisali coś o złej grupie TCP/IP. Nie znam się na tym ale czy istnieje jakiś sposób ? Czy jest to związane z brakiem konfiguracji w komputerze modemu czy routera ? Problem kiedyś występował również na win Vista.

Wyczytałem, że trzeba usunąć IPX/SPX oraz “QoS packet”, źródło: http://www.techfest.com/wwwboard/messages/2723.shtml , może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi ? :s gdzie to się znajduje itd…