Wifi-brak internetu mimo,że połączenie jest 'znakomite'

Witam! Nie mam internetu a połączenie sieci bezprzewodowej działa. Pokazuje komunikat,że siła sygnału jest znakomita teoretycznie powinno być wszystko okej,ale netu brak.Nie wiem co jest, nie mogę też zalogować się na router bo 192.168.1.1 nie działa :confused:

Próbujesz logować się ze stacjonarnego ,czy bezprzewodowo ?

Jaki to router?

Witam1 Mam problem podobny. Mam neta z sieci bezprzewodowo i w żaden sposób nie mogę wejść do routera przez 192.168.0.1 a chcę zmienić hasło dla sieci w domu. co zrobić? Router to netgar 834 DG

a masz ustawione dynamiczne przyznawanie adresu IP w właściwościach TCP/IP

Nie jestem pewny ale chyba mi admin. sieci zew. ustawił na statyczne.

DG834 to router kablowy ADSL i nie ma funcji AP więc nie połaczysz się z nim bezpośrednio radiowo.

http://www.netgear.com/home/products/wi … DG834.aspx

Skoro jesteś podłaczony do sieci radiowej to zapewne do innego urządzenia i hasło do sieci (szyfrowanie) musisz zmienić na urządzeniu AP, do którego jesteś radiowo podłaczony.

Coś nie kumam wszystkiego chyba. Jest to router do którego mam sygnał przekazywany z zewnętrznej sieci miasta za pomocą kabla od modemu i anteny umieszczonej na moim budynku i skierowane na antenę tegoż admina. Przed 3 -msc miałem neo i rodzielałem sygnał bezprzewodowo z tego routera i mogłem wejść w jego ustawienia a teraz niestety nie.Czyżbym musiał kupic inny router / w moim nie ma wejśćia WAN/ admin tak zrobił ,że jednak mam neta.Jaki router musiałbym miec z dobrym przesyłem sygnału. domek ma 150 m i chodzi mi konkretnie o neta na pietrze bo tam niestety nie dociera,pozdrawiam

Provaiderzy WiFi stosują różne kombinacje sprzętowe przy podłączaniu klientów. Rozrysuj schemat swojej sieci z podanymi modelami urządzeń jakie są aktywne po Twojej stronie. Zamieszczony powyżej opis jest dla mnie zbyt enigmatyczny i jedynie domyślam się jak wygląda struktura Twojej sieci. Mogę pomóc przy doborze sprzętu WiFi i kwestiach technicznych ale przydałby się jaśniejszy obraz sytuacji.

Poradziłem sobie z konfiguracją. Kupiłem nowy router TL-WR941ND z trzema antenkami ale jak na pietrze był słaby sygnał i tak dalej jest. Co może przeszkadzac po drodze ?Podajcie może coś usunę z trasy sygnału. :oops:

A masz go dość wysoko postawionego ?

Router stoi na biurku obok monitora a sygnał jest przez dwie ściany z pustaków żużlobetonowych na piętro na drugą stronę budynku.

Dodane 17.12.2010 (Pt) 2:01

A można ustawić drugi router u córki w pokoju? Oczywiście aby działał jako WI-FI.