WiFi - brak połączenia z Internetem

Witam.

Jak pewnie widać parę tematów niżej postanowiłem, że kupię router TP-Link TD-W8901G.

Podłączyłem standardowo komputer stojący przy routerze kabelkiem rj45(skrętka). Skonfigurowałem router, internet śmiga, aż miło.

Ustawiłem w telefonie punkt dostępowy na router, również działa, woła o hasło. Internet w telefonie działa.

Natomiast w laptopie internet mi w ogóle nie działa. Mam laptopa Asus X50ZSeries. Widzi sieć wifi, łączy się z nią i “stoi” mi na momencie Trwa Identyfikowanie.

Komputer posiada system Windows Vista Home Basic(wiem, że nie fajny)… Połączyło mi się z routerem jako z siecią niezidentyfikowaną, dostępu do internetu nie ma, do plików współdzielonych na PC też nie.

Ma ktoś jakiś pomysł, co mogło zawinić?

Na komórce działa… Nie wiem, czemu tak mi się porobiło. Laptop nie pobiera z routera dns, ani IP. A wchodząc w panel routera widać, że laptop ma z nim ustanowione połączenie.

Screen w linku

AMD to pecet, pusta etykietka to telefon, Paulina-PC to laptop

http://img251.imageshack.us/i/screenlp.jpg/

Polecam ustawić dane ręcznie i zapomnieć o niedogadującym się DHCP. (o ile to faktycznie jest problemem)

pozdrawiam

bez różnicy. Tym razem w telefonie mi nie działa :stuck_out_tongue: bo mam nokię 5800XM a tam automatycznie mi się robi(chyba, że o czymś nie wiem).

Po restarcie routera do ustawień fabrycznych z zapisaniem tylko ustawień dla neostrady laptop w ogóle nie łączy się z routerem, na komputerze i komórce działa

(ustawienie na jednym kompie statycznie danych nie ma prawa wpłynąć na inny komputer-telefon)

masz jakiegoś antywirusa na tym kompie?

jest wszystko,

przy wyłączonym dhcp na routerze nie śmiga mi telefon,

a nie mogę ustawić laptopa tylko na stałe, bo połączyć mi się nie chce nawet teraz o.O

nawet zmiana systemu na windows xp nie pomogła, zatrzymuje się na pobieraniu adresu sieciowego

Wpisz IP routera w przeglądarce(na tym komputrze, na którym jest internet)

Znajdź gdzieś coś takiego jak DHCP clients, jeśli nie ma tam adresu MAC karty sieciowej laptopa to musisz ręcznie go dodać.

Przynajmniej tak to u mnie wszystko funkcjonuje.:slight_smile: