WiFi - częsty brak połączenia

Witam.

Mam laptopa DELL inspiron 1525 z systemem Vista Home Basic 32 bit. Mam częsty problem z łączeniem się z routerem Netgear. Przeważnie jest to komunikat “Połączono z ograniczonym dostępem” ale czasami wógóle nie ma nawet takiego komunikatu tylko “Sieć z włączonymi zabezpieczeniami”. Oczywiście wszystko po konfiguracji chodziło. Czasami tylko wieczorem wyłączam lapka, kiedy wszystko hula, a rano już problem. Nauczony doświadczeniem, robię sobie pełny backup systemu i tylko przywrócenie systemu z backupu pomaga na ten problem. Tylko, że to jest wkurzające bo problem się powtarza około raz na tydzień i przywracanie z backupa trochę niestety trwa, więc sami przyznacie, że to jest trochę irytujące. Czytałem, że na Viście to częsty problem.

Jest na to jakiś sposób?

najpewniej masz stary sterownik karty sieciowej który nie działa zbyt dobrze- pobierz ze strony della nowe sterowniki do karty wifi i zainstaluj je.

http://support.euro.dell.com/support/do … id=&impid=

najpierw sprawdź jakiej firmy masz kartę WIFI - na stronie są do różnych firm do tego modelu

No niestety, chyba nie w sterowniku karty WiFi leży problem, bo już sam to podejrzewałem jak się zaczęły te problemy i zainstalowałem najnowsze jakie dostępne są na stronie producenta do tego modelu. Nie pomogło.

Jeszcze jakiś pomysł?

system oryginalny?

wszystkie updaty z Windows Update wgrane?

Może masz coś źle skonfigurowane w routerze lub w Viście…

Masz możliwość sprawdzenia na innym laptopie (najlepiej z vistą też choć niekoniecznie) czy będzie działać sieć normalnie czy będą te powyższe problemy nadal? Ten problem masz tylko z tym routerem?

Próbowałeś wyłączać komputer na hibernacji zamiast pełnego zamykania?

  • system oryginalny;

  • wszystkie aktualizacje wgrane;

  • router jest dobrze skonfigurowany (zwłaszcza, że problem występuje od czasu do czasu, przy złej konfiguracji działoby się to bez przerwy);

  • nie mam możliwości sprawdzenia na innym laptopie;

  • router też mam tylko jeden więc nie wiem jak jest na innym routerze, a gdybym nawet próbował u kogoś innego na innym routerze to niekoniecznie to musi być akurat ten moment gdy sieć padnie. Musiałbym u kogoś siedzieć parę dni;

  • wyłączam komputer na różne sposoby, także jako hibernacja - nie ma to znaczenia. Czasami włączam normalnie komputer i nie ma sieci a czasami z hibernacji i też potrafi odmówić posłuszeństwa.

Driver Magician znalazł mi jeszcze jakieś inne sterowniki do WiFi (inne niż na stronie DELLa) więc potestuję je parę dni. Może w końcu coś się zmieni.

jeszcze zapytam: ten problem masz od początku (od zakupu laptopa/routera) czy od jakiegoś czasu?

Proponuję przetestowanie internetu na innym systemie (Linux, wystarczy edycja live nie trzeba instalować), jeżeli problem będzie nadal to znaczy że winny jest albo router albo problem jest w komputerze (Vista lub psuje się karta sieci bezprzewodowej WIFI).

Zapytać nie zaszkodzi - Próbowałeś zrestartować router ? Czy na routerze ustawiłeś statyczne IP dla urządzeń ? próbowałeś ściągnąć/zmieniać zabezpieczenia na routerze ? SSID włączone czy wyłączone ?

No niestety na nowych sterownikach problem nie zniknął. Dziś znów muszę przywracać system z backupu bo nie działa net.

Router restartowałem już kilka razy i nic.

W sekcji Internet IP Adress mam zaznaczone “Get Dynamically From ISP”. Gdy przełączam na “Use Static IP Address” to poniżej w sekcji Domain Name Server (DNS) Address przeskakuje mi na pozycję “Use These DNS Servers” i wtedy nie mogę zatwierdzić tych wszystkich zmian bo domaga się podania DNS a ja nie mam pojęcia co wpisać. Wpisywałem tam adres IP ale i tak nie działa połączenie.

Po zdjęciu zabezpieczeń nadal mam napis, że połączono z ograniczeniami i internetu niestety nie ma.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym SSID. To jet sposób szyfrowania czy hasło dostępowe czy jeszcze coś innego?

Dodam jeszcze, że na tych samych ustawieniach routera na których nie mogę połączyć się laptopem, to łączę się bez żadnych problemem telefonem. Więc chyba problem nie leży po stronie routera tylko gdzieś w lapku.

Proszę o pomoc bo mnie już krew zalewa.

skoro z innymi urządzeniami jest ok połączenie to zostają 2 źródła problemu:

  1. Windows Vista sama w sobie

2)uszkodzona karta sieciowa

AD1 Jeżeli masz czystą płytę instalacyjną visty od MS nie od producenta laptopa to zainstaluj z niej viste, klucz masz na dole laptopa. Vista sama zainstaluje sterowniki do większośći Sprzętu, jak czegoś nie wgra to pobierzesz ze stron della

AD2 jeśli masz na gwarancji jeszcze to oddaj go, opisz dokładnie problem, powinni wymienić kartę, jak nie masz już gwarancji to daj do jakiegoś serwisu komputerowego w swoim mieście niech wymienią kartę WIFI (ewentualnie kup kartę wifi na usb i przetestuj na niej połączenie wifi, zawsze możesz karte oddać potem)