[WiFi] Czysta winda XP, nie chce podłączyć do sieci

Wiem, że nie raz się już taki problem pojawiał tu na forum i wujek znalazł mi tego naprawdę sporo, jednakże nie znalazłem odpowiedzi jak ten problem rozwiązać, a jest on następujący:

"System Windows nie może połączyć się z wybraną siecią. Sieć może być poza zasięgiem. Odśwież listę sieci i spróbuj połączyć się ponownie."

Dziś postanowiłem zrobić reinstall windy na lapku (HP nx7300) za pomocą recovery, po zakończeniu całego procesu spróbowałem podłączyć się do swojej sieci klikając Połącz następne co ujrzałem to powyższy komunikat.(w ogóle nie pytał o klucz/hasło)

Znalazłem wiele odpowiedzi sugerujących włączone filtrowanie mac na routerze i inne podobne zabezpieczenia jednak u mnie czegoś takiego po prostu niema, więc to nie wina routera, czemu ?? Bo po 1. rano działał a po reinstalu nie działa (nie zmieniałem adresu makowskiego), po tymże reinstalu, po 2. jak odpalę Ubunciaka z płytki to wifi myka że aż miło.

Więc wina leży po stronie laptopa, idąc dalej pościągałem najnowsze stery obsługujące sieć ze stronki hp.com, i co ?? Dalej nic.

Proszę o konstruktywne odpowiedzi i sugestie.

Za wszelkie próby pomocy z góry dziękuję.