WiFi D-Linka - brak połączenia

Witam :wink: Jestem nowym użytkownikiem tego forum i chciałbym prosic o pomoc w sprawie budowy sieci w moim mieszkaniu. Otóz gdy złozyłem drugi PC, pojawiła sie potrzeba rozdzielenia łączą na 2 komputery.

Zadzwoniłem do providera, on powiedział że nie ma problemu, na jednym łączu mogę podpiąć 4 stacje. Zakupiłem więc router NetGear WGR 614 i kartę sieciową WiFi D-Linka DWL-G510. Jako że jestem na razie żółtodziobem, to stawianie sieci było bardzo “intuicyjne”. Karta podłaczona do drugiego komputera, router podłaczony pod główne gniazdo łącza internetowego. Odchodzi od niego drugi kabel łączący go z komputerem, który stoi pod nim. Wszystko ładnie tylko jak tu połączyć drugi komputer bezprzewodowo. Postawiłem nowa sieć bezprzewodową, uruchamiam drugi komputer przez Winde próbuje sie połączyć a tu zonk! Wpisany odpowiedni klucz WEP, wyświetla niby że mam połączenie z siecią bezprzewodową, siła sygnału w zależności od kanału znakomita albo dobra. A nie mogę uruchomić żadnej strony, komunikatory nie działają. Próbowałem już wszystkiego, ale na prawdę nie wiem co jest grane. Niby wszystko ok, ale internetu nie mam.

Nie wiem czy to wina karty, którą sie nie łączy z moją siecia i ciągle przy podłaczaniu się do niej prosi o klucz WEP. Czy to może winda

BTW> jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość

Jezeli ktos ma taki router lub tej firmy prosze o kontakt na PW

Ułatwi mi to odnalezienie problemu, który dręczy mnie przeszło od 2 tygodni. Wchodziłem gdzieś w ustawienia żeby za autoryzować kartę sieciową, jednak po podaniu adresu MAC mojego D-Linka G510 niestety sieć nie “wpuszcza” karty do mojej sieci :frowning:

_eXtreme_ , wejdz w wiersz polecenia na komputerze z Wi-fi i wpisz tam ping http://www.onet.pl, i wpisz tutaj co zwróciło polecenie.

Właśnie uruchomiłem komputer na, którym “mam” WiFi. Pokazuje że połączyło się z siecią bezprzewodową (moją), ze sygnał jest bardzo dobry. Ale jak chce pingować dowolny serwis to pokazuje ze nie może znaleźć hosta. chyba nie muszę cytować, bo wiesz o co mi chodzi :slight_smile:

cyt. "Żądane polecenie ping nie może znaleźć hosta http://www.onet.pl… " […]

Może rozwikłasz o co tu na prawdę chodzi ?

_eXtreme_ , a wyłącz wszystkie możliwe zabezpieczenia. IP, przydzielane jest przez DHCP?

Hmmmm, nie zadawaj mi takich trudnych pytań :smiley: Mów troche “łopatologicznie” BTW> Zabezpieczeń nie mam żadnych, więc nie ma z tym problemu :slight_smile:

Powiedz moze lepiej gdzie mam to sprawdzić :wink:

_eXtreme_ , DHCP to mechanizm który przydziela automatycznie adresy IP komputerą w sieci LAN. Sprawdź czy masz to włączone.

Jeżeli przydziela mi adres IP to chyba mam :wink:

Złączono Posta : 21.08.2007 (Wto) 20:52

Podbijam temat, bo widać “zgasł” :?

_eXtreme_ , masz może w tym komputerze z kartą Wi-fi kartę przewodową, jeśłi tak to zobacz czy na kablu będzie działać internet.

Działa, bo to on był przestawiany od kabla głównego. Sieciówkę “przewodową” mam na płycie głównej zintegrowaną, ale ją wyłączyłem.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=980957

Popraw tytuł na konkretny.

Zrobione :wink:

_eXtreme_ , napisz w czym był problem może rozwiązanie komuś się przydać? I sam z ciekawości chciał bym wiedzieć co było nie tak.

Zrobione tzn., że zmieniłem tytuł wątku. a problem nadal stoi w miejscu, nie mając połączenia.

Może dodam tylko do wcześniejszego posta że zauważyłem pewna rzecz.

Przy niby “aktywnym” połączeniu sieciowym, nie mam przydzielanego adresu ip, bramy domyslnej dopiero po paru próbach jakoś przyznaje mi IP. Do tego mam tylko ruch w pakietach wysyłanych, mam 0 pakietów odebranych. Moze to jakos was naprowadzi na rozwikłanie mojego problemu :slight_smile:

czy “przyznany” adres IP zaczyna się od 169.254.?

bo jeśli tak, to nic Ci nie przydziela adresu, tylko windows bierze sobie adres z tzw puli adresów dla sieci gdzie nie ma ani serwera dhcp ani nie jest ona skonfigurowana ręcznie.

wtedy powinieneś mieć status połączenia “Połączono z ograniczonym dostępem”.

ewentualnie może Ci przydzielać jakiś adres, który masz ręcznie wpisany w zakładce konfiguracja alternatywna.

wyłącz sobie w ogóle szyfrowanie WEP na czas testów, bo objaw też wskazuje na niepoprawnie wpisany klucz WEP. jeśli masz klucz 64bitowy, to wybierz właściwy indeks klucza - taki sam na routerze jak w komputerze. do normalnej pracy najlepiej używaj WPA-PSK.

podłącz komputer na kablu i zobacz jaki będzie efekt.

włącz NAT (Network Address Translation) na routerze.

przeczytaj instrukcję od routera.

powodzenia!

To sie nazywa prawdziwy ekspert :smiley: piwo dla Ciebie.

Dokładnie tak jest jak opisujesz, w w/w poście. Tylko teraz mi powiedz jak od nowa skonfigurować ten ruter, bo jestem na prawdę totalnym laikiem w tych sprawach :frowning:

powiem Ci co masz zrobić, ale nie powiem jak, bo nigdy nie używałem tego routera, musisz poszukać w jego instrukcji jak to zrobić.

  1. wpisz routerowi ustawienia od Twojego dostawcy Internetu - adres IP, maska podsieci, adresy serwerów DNS. jeśli konfiguracja jest przyznawana automatycznie, to sprawdź czy router ją dobrze pobrał (zakładka status, albo coś takiego)

  2. uruchom na routerze przyznawanie adresów dynamicznie przez DHCP, wystarczy pula np 10-20 adresów, domyślnie routery przynają 50 adresów, to też jest okej.

(punkty 1. i 2. prawdopodbnie są zbędne, jeśli komputer podłączony kablem do routera ma Internet i u niego wszystko działa)

  1. wyłącz wszystkie zabezpiecznia sieci bezprzewodowej na routerze - żadnego szyfrowania, żadnej filtracji adesów MAC

  2. sprawdź, czy na obudowie routera nie ma przycisku do ręcznej autoryzacji nowych stacji bezprzewodowych

  3. połącz się ze swoją siecią bezprzewodową (domyślnie NETGEAR)

  4. wszystko powinno działać

  5. zmień nazwę sieci bezprzewodowej

  6. ustaw szyfrowanie WPA-PSK z jakąś nieprostą frazą

  7. podaj powyższą frazę windowsowi przy podłączaniu komputera bezprzewdowo do sieci z nową nazwą (z pktu 7.)

  8. powinno wszystko działać.

jeśli coś nie działa, to poczytaj stronę producenta, a szczególnie Reference Manual.

konfiguracja routerów nie jest trudna, routery do zastosowań domowych produkuje się tak, że każdy umiejący czytać po angielsku ze zrozumieniem będzie w stanie sam sobie go skonfigurować.

powodzenia! :slight_smile:

Dziekuję jacononowi i Tobie mrooveq za pomoc. Przyczyna mojej bolączki była inna. Otóż postanowiłem upgrade’ować software mojego routera i włala działa ! :slight_smile:

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 16:08

Witam, znów problem internet na wifi nie działa. Wku*wia mnie ta cąła m sytuacja, do spodu. Raz działa raz nie ! Mam ochotę wywalić to wszystko w *****. Sytyuacja ta sama co wczesniej opisałem z tym jednak problemem że ruter nie chce przyznać adresu IP mojej karcie. Soft od D-Linka jest głuchy, wgrany a gdy klikam na jego ikonke nic sie nie pojawia. Paranoja! Teraz znów nie mam internetu, i ta sama sytuyacja dużo pakietów wysłanych zero pakietów odebranych. Prosze o szybkie i konkretne odpowiedzi ! Tylko nie mówice mi tekstów w stylu : Zaautoryzuj kartę wiFi dla routera, dlatego że już to zrobiłem a jeśli coś innego macie na myśli to mówcie dokładnie i przemyślanie. Bo ja na prawdę jestem ciemna masa w tych sprawach :frowning: :evil: