WiFi - darmowe czy nie?

Witajcie. Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z opłatami WiFi przez telefon? raz czytałem, ze to jest darmowe, raz że to jest płatne i teraz już sam nie wiem. I do tego wystarczy taka konfiguracja jak do normalnego internetu zgadza się?

Jak to sieci wifi czasem płatne czasem darmowe , wszystko zależy od operatora sieci wifi , duża ilość miast,miasteczek w polsce posiada/udostępnia darmowe kozystanie z sieci wifi , zazwyczaj są to sieci krótkiego zasięgu działające w turystycznych częsciach miast , rynki , centra , itp. do takich sieci można się logować pezpłatnie i za kozystanie z nich czy to na telefonie czy innym sprzęcie jest całkowicie darmowe , płatne sieci wifi abonamentowe lub opłata jednorazowa za jednorazowe podłączenie się , takie sieci zazwyczaj są zabezpieczone w rózny sposób i teoretycznie nie mozna się do nich zalogować , są też sieci wifi tzw użytkowników nieodpowiedzialnych którzy to przez głupote albo niewiedze udostępniają swoje łacze poprzez routery i inne urządzenia , prawo polskie nie zabrania się do nich podłaczyć więc również można kożystać.

arlid , nie wiem co dokładnie masz na myśli, jeśli masz router wifi i tel z wifi i chcesz sobie w ten sposób udostępnić neta do tel to jest to w 100% darmowe.

A jeśli chodzi ci o to że masz tel z wifi ale nie masz routera wifi i chcesz się podłączyć do czyjejś sieci wifi to jest tak jak pisze Zbych1.