Wifi direct połaczenie Smartfona do TV


(March02) #1

Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu telewizora Samsung z serii 5500 (dokładnie UE37EX5500) ale im dłużej siedzę w temacie tym mam trudniejszy wybór.

Największym problemem jest brak posiadania przez niego wbudowanego wifi (posiada za to wifi ready oraz wifi direct). Myślałem, że skoro w specyfikacji posiada Wifi Direct to spokojnie bez kupowania dodatkowego osprzętu jednak pan w sklepie powiedział, że bez zakupu adaptera wifi nie da się korzystać z funkcji wifi direct.

Orientujecie, się czy jak przez router kabelkiem podłącze TV do internetu to czy będę mógł korzystać z opcji wifi Direct? Czy router może zastąpić adapter wifi?


(Dimatheus) #2

Hej,

Niestety nie możesz - Pan ze sklepu ma rację. Jeśli TV podłączysz bezpośrednio do sieci kabelkiem - nie ważne czy do routera, czy do Access Pointa - oprogramowanie wykryje połączenie kablowe, a co za tym idzie opcja WiFi Direct w menu będzie wyszarzona i nie będzie można jej kliknąć. Mam tak w telewizorze z serii 5300, który z siecią łączy się przed podłączony kablowo Access Point.

Zatem by korzystać z opcji WiFi konieczny jest zakup adaptera WiFi Samsunga - niestety z innymi adapterami TV działać nie chce…

Pozdrawiam,

Dimatheus


(March02) #3

Niestety tego się obawiałem.

W takim razie aby korzystać z opcji wifi Direct należy wyłożyć dodatkowe 200zł na zakup adaptera wifi, trochę się to mija z celem gdyż jakieś 300zł więcej kosztuje Samsung z serii 6100, który ma wbudowane wifi 100Hz więcej i 3d.

Dimatheus, a orientowałeś się w zamiennikach adaptera? Oryginalny jest strasznie drogi, znasz jakiś tańszy zamiennik?


(Dimatheus) #4

Hej,

Dokładnie. Jeśli chce się oszczędzić, to niestety nie tędy droga. Kupisz TV i będziesz musiał dodatkową kasę wydać, by móc cieszyć się wszystkimi funkcjami.

Sprawdzałem karty WiFi na USB i jeden z zamienników - niestety żaden nie został poprawnie wykryty. Dokładnie tak samo rzecz się ma z nagrywarkami - normalnie nie działają; jedynie te sygnowane marką Samsung z funkcją AV.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Srrs1988) #5

Posiadam TV 40D5500.

Potwierdzam, testowałem różne adaptery - żaden nie działał.

Kupiłem Samsung WIS12ABGNX za 100zł (tak STO złotych) w neonecie rok temu. Teraz to już poszaleli z cenami.

Po za tym access pointy też nie powinny sprawiać problemów, np.: http://www.morele.net/access-point-edim … pn-465244/


(March02) #6

Srrs, teraz widzę, że te adaptery chodzą po około 230 zł.

A jak się sprawdza w praktyce?

Nie ma żadnych zacięć, przerw, spadku na szybkości?


(Srrs1988) #7

To zależy też jaki router masz, ja musiałem dokupić mocniejszą antenę nadawczą i przez 2-wie grube ściany na odległości ok. 6m. przechodzi sygnał na ok. 80%. Podczas oglądania strumieniowo z PC, czy z jakichkolwiek stron (iplex, ipla, tvnplayer itp.) nie ma żadnych opóźnień czy jakichkolwiek przerwań.


(Dimatheus) #8

Hej,

Trzeba tylko pamiętać o tym, że Acces Point musi mieć funkcję reapeter’a, tak by sygnał sieciowy łapał poprzez WiFi, a udostępniał go przez złącze sieciowe, którym łączy się do z telewizorem. Druga kwestia to oczywiście odpowiednio dobry zasięg sieci. Generalnie większość Access Point’ów może pracować w trybie reapeter, gdy zapewniony jest odpowiednio wysoki poziom sygnału. Aczkolwiek i tak nie oznacza to, że TV Samsunga będzie pracował z każdym urządzeniem tego typu - mimo, że zostanie poprawnie skonfigurowane i z innymi urządzeniami - np. komputerem - będzie działać prawidłowo. Takie już są te Samsungi.

Dokładnie - odpowiedni sygnał to podstawa.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(March02) #9

Ok.

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu. Zdecydowałem się jednak zainwestować w 5500 a to dlatego, że opcja wifi direct nie działa tak jak myślałem, że będzie działała, może z czasem będzie lepiej.

I mam jeszcze małe pytanie odnośnie przeglądarki w Samsungach. Czy jest możliwość zainstalowania innej. Np Chrome? Ponieważ przeglądarka do Przeglądarki Samsunga nie mogę zainstalować dodatków jak choćby vShare.


(Srrs1988) #10

Nie.

Jak jeszcze nie kupowałeś adaptera wifi to radzie pomyśleć nad Measy U1A


(Dimatheus) #11

Hej,

Czyli jednak bez wbudowanego WiFi.Trudno więc mówić tu o zainwestowaniu… :-o

Niestety możliwa jest tylko instalacja programów z Samsung Apps, a w nich próżno szukać jakiejkolwiek innej przeglądarki. A do tej firmowanej logiem Samsunga nie można doinstalować praktycznie nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(March02) #12

Wybrałem model niższy, gdyż nie przekonała mnie funkcja wifi-direct. Na dzień dzisiejszy to się kompletnie w moim przypadku by nike sprawdziło. TV stoi pod routerem więc nie ma problemu z łączem. A jeżeli z czasem uda się kupić moduł WIFI w rozsądnej cenie to z pewnością skorzystam.

A wiecie może czy do przeglądarki Samsunga da się wgrywać dodatki. Chodzi mi przede wszystkim o vshare i innych umożliwiające oglądanie filmów w sieci


(Dimatheus) #13

Hej,

Czyli faktycznie bez problemów. Ewentualnie można jeszcze korzystać z All Share Play. :slight_smile:

Niestety, nie da się wgrać żadnych dodatków. Aczkolwiek nie zauważyłem żadnych problemów z odtwarzaniem przez przeglądarkę filmów umieszczonych na stronkach bądź YT. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(March02) #14

Faktycznie :). Myślałem, że brak wifi w TV uniemożliwi korzystanie z tej funkcji. Miła niespodzianka :slight_smile:

A wiesz czy mogę wykorzystać swojego smartphona (S advanca) jako pilot?


(Dimatheus) #15

Hej,

Nie, tutaj nie ma znaczenia fizyczny rodzaj połączenie - przewodowy czy po WiFi. Ważne by była sieć podpięta, wtedy i All Share Play będzie działał. :slight_smile:

Jeśli zainstalujesz na telefonie odpowiednią aplikację, to nie powinno być problemu. :slight_smile: Aczkolwiek głowy nie daję, bo nie mam tego akurat jak sprawdzić…

Pozdrawiam,

Dimatheus


(March02) #16

Samsung Remove działa jako pilot. Kolejna ciekawa funckcja :slight_smile:


(Srrs1988) #17

Smart TV Remote Control + DLNA <-- Używam to i działa idealnie (SE LWW lub Nexus 7 (oba andki 4.x.x.) na TV 40D5500).


(Dimatheus) #18

Hej,

Oczywiście ważne w tym jest, by w telewizorze umożliwić zdalne sterowanie: Menu -> Sieć -> Ustawienie fun. AllShare oraz zainstalować odpowiednią aplikację na telefonie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus