Wifi direct połaczenie Smartfona do TV

Witam.

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem zakupu telewizora Samsung z serii 5500 (dokładnie UE37EX5500) ale im dłużej siedzę w temacie tym mam trudniejszy wybór.

Największym problemem jest brak posiadania przez niego wbudowanego wifi (posiada za to wifi ready oraz wifi direct). Myślałem, że skoro w specyfikacji posiada Wifi Direct to spokojnie bez kupowania dodatkowego osprzętu jednak pan w sklepie powiedział, że bez zakupu adaptera wifi nie da się korzystać z funkcji wifi direct.

Orientujecie, się czy jak przez router kabelkiem podłącze TV do internetu to czy będę mógł korzystać z opcji wifi Direct? Czy router może zastąpić adapter wifi?

Hej,

Niestety nie możesz - Pan ze sklepu ma rację. Jeśli TV podłączysz bezpośrednio do sieci kabelkiem - nie ważne czy do routera, czy do Access Pointa - oprogramowanie wykryje połączenie kablowe, a co za tym idzie opcja WiFi Direct w menu będzie wyszarzona i nie będzie można jej kliknąć. Mam tak w telewizorze z serii 5300, który z siecią łączy się przed podłączony kablowo Access Point.

Zatem by korzystać z opcji WiFi konieczny jest zakup adaptera WiFi Samsunga - niestety z innymi adapterami TV działać nie chce…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety tego się obawiałem.

W takim razie aby korzystać z opcji wifi Direct należy wyłożyć dodatkowe 200zł na zakup adaptera wifi, trochę się to mija z celem gdyż jakieś 300zł więcej kosztuje Samsung z serii 6100, który ma wbudowane wifi 100Hz więcej i 3d.

Dimatheus, a orientowałeś się w zamiennikach adaptera? Oryginalny jest strasznie drogi, znasz jakiś tańszy zamiennik?

Hej,

Dokładnie. Jeśli chce się oszczędzić, to niestety nie tędy droga. Kupisz TV i będziesz musiał dodatkową kasę wydać, by móc cieszyć się wszystkimi funkcjami.

Sprawdzałem karty WiFi na USB i jeden z zamienników - niestety żaden nie został poprawnie wykryty. Dokładnie tak samo rzecz się ma z nagrywarkami - normalnie nie działają; jedynie te sygnowane marką Samsung z funkcją AV.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Posiadam TV 40D5500.

Potwierdzam, testowałem różne adaptery - żaden nie działał.

Kupiłem Samsung WIS12ABGNX za 100zł (tak STO złotych) w neonecie rok temu. Teraz to już poszaleli z cenami.

Po za tym access pointy też nie powinny sprawiać problemów, np.: http://www.morele.net/access-point-edim … pn-465244/

Srrs, teraz widzę, że te adaptery chodzą po około 230 zł.

A jak się sprawdza w praktyce?

Nie ma żadnych zacięć, przerw, spadku na szybkości?

To zależy też jaki router masz, ja musiałem dokupić mocniejszą antenę nadawczą i przez 2-wie grube ściany na odległości ok. 6m. przechodzi sygnał na ok. 80%. Podczas oglądania strumieniowo z PC, czy z jakichkolwiek stron (iplex, ipla, tvnplayer itp.) nie ma żadnych opóźnień czy jakichkolwiek przerwań.

Hej,

Trzeba tylko pamiętać o tym, że Acces Point musi mieć funkcję reapeter’a, tak by sygnał sieciowy łapał poprzez WiFi, a udostępniał go przez złącze sieciowe, którym łączy się do z telewizorem. Druga kwestia to oczywiście odpowiednio dobry zasięg sieci. Generalnie większość Access Point’ów może pracować w trybie reapeter, gdy zapewniony jest odpowiednio wysoki poziom sygnału. Aczkolwiek i tak nie oznacza to, że TV Samsunga będzie pracował z każdym urządzeniem tego typu - mimo, że zostanie poprawnie skonfigurowane i z innymi urządzeniami - np. komputerem - będzie działać prawidłowo. Takie już są te Samsungi.

Dokładnie - odpowiedni sygnał to podstawa.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Ok.

Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu. Zdecydowałem się jednak zainwestować w 5500 a to dlatego, że opcja wifi direct nie działa tak jak myślałem, że będzie działała, może z czasem będzie lepiej.

I mam jeszcze małe pytanie odnośnie przeglądarki w Samsungach. Czy jest możliwość zainstalowania innej. Np Chrome? Ponieważ przeglądarka do Przeglądarki Samsunga nie mogę zainstalować dodatków jak choćby vShare.

Nie.

Jak jeszcze nie kupowałeś adaptera wifi to radzie pomyśleć nad Measy U1A

Hej,

Czyli jednak bez wbudowanego WiFi.Trudno więc mówić tu o zainwestowaniu… :-o

Niestety możliwa jest tylko instalacja programów z Samsung Apps, a w nich próżno szukać jakiejkolwiek innej przeglądarki. A do tej firmowanej logiem Samsunga nie można doinstalować praktycznie nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wybrałem model niższy, gdyż nie przekonała mnie funkcja wifi-direct. Na dzień dzisiejszy to się kompletnie w moim przypadku by nike sprawdziło. TV stoi pod routerem więc nie ma problemu z łączem. A jeżeli z czasem uda się kupić moduł WIFI w rozsądnej cenie to z pewnością skorzystam.

A wiecie może czy do przeglądarki Samsunga da się wgrywać dodatki. Chodzi mi przede wszystkim o vshare i innych umożliwiające oglądanie filmów w sieci

Hej,

Czyli faktycznie bez problemów. Ewentualnie można jeszcze korzystać z All Share Play. :slight_smile:

Niestety, nie da się wgrać żadnych dodatków. Aczkolwiek nie zauważyłem żadnych problemów z odtwarzaniem przez przeglądarkę filmów umieszczonych na stronkach bądź YT. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Faktycznie :). Myślałem, że brak wifi w TV uniemożliwi korzystanie z tej funkcji. Miła niespodzianka :slight_smile:

A wiesz czy mogę wykorzystać swojego smartphona (S advanca) jako pilot?

Hej,

Nie, tutaj nie ma znaczenia fizyczny rodzaj połączenie - przewodowy czy po WiFi. Ważne by była sieć podpięta, wtedy i All Share Play będzie działał. :slight_smile:

Jeśli zainstalujesz na telefonie odpowiednią aplikację, to nie powinno być problemu. :slight_smile: Aczkolwiek głowy nie daję, bo nie mam tego akurat jak sprawdzić…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Samsung Remove działa jako pilot. Kolejna ciekawa funckcja :slight_smile:

Smart TV Remote Control + DLNA <-- Używam to i działa idealnie (SE LWW lub Nexus 7 (oba andki 4.x.x.) na TV 40D5500).

Hej,

Oczywiście ważne w tym jest, by w telewizorze umożliwić zdalne sterowanie: Menu -> Sieć -> Ustawienie fun. AllShare oraz zainstalować odpowiednią aplikację na telefonie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus