WiFi do laptopa

(Jarekfront) #1

Witam :smiley: ... Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe takie rozwiązanie, żeby podłączyć do laptopa kartę WiFi (pod PCMCIA lub USB) tak aby można było doczepić do niej antenę z kablem o długości ok. 15-20 metrów :?: Czy takie coś ma prawo normalnie funkcjonować i poprawnie łapać sygnał nadawany przez router :?: I w ogóle jesli takie coś jest możliwe i istnieją takie urzadzenia to prosiłbym o link gdzieś na allegro lub gdzie kolwiek bo szukałem ale nic nie znalazłem, a w sklepach już nikt nie odpowiada na telefony o tej godzinie :? ... Z góry dziękuję Wam za pomoc.

(Bolo92) #2

15-20m to okrutne tłumienie na kablu już jest a koszty właściwie te same.

Lepiej kupić tzw. Aktywną antenę(czyt. Acces Point Client i antene).

Pudełko na maszcie a w nim jest Acces Point, dalej idzie już skrętką(UTP kat. 5e) i wtyka RJ-45 do komputera.

Link do "anteny aktywnej"

Lub tak jak chcesz, ja miałem chwile 15m kabla h-155 i Yaga chyba 16dbi ale niezbyt to chodziło.

Allegro>Komputer>Komunikacja i łączność>Wireless LAN>Karty Sieciowe>USB i jest pełno z odkręcaną anteną.

karta na usb z odkręcaną anteną na wyjście rp-sma

Do tego antena jakaś tam i masz to co chciałeś.

(Jarekfront) #3

Bo tu chodzi o to, że brat łapie w Niemczech sygnał od kolegi ... U niego w domu super jest ... Na dworze jeszcze laptop działa .. Ale jeśli brat wejdzie do domu to już lipa ... Kolega ma router ze stałą anteną położony na oknie ... Wymyśliliśmy z bratem, że jeśli by tak umieścić antenę odbierającą sygnał z routera na ścianie i puścić kablem do domu to powinno być chyba dobrze, nie :?: Czy źle to chcę rozwiązać ? :slight_smile:

(Poniaatowski) #4

Piractwo? Nie możecie kupić normalnie internetu i mieć świetną prędkość ?

(Jarekfront) #5

Jakie znów piractwo :?: ... Facet świadomie udostępnia swoje łącze mojemu bratu. Ma wykupione łącze i do routera może mieć podłączonych ile chce swoich komputerów. w tym m.in. mojego brata (jako swojego pracownika) ... Brat mieszka w Niemczech i jest tam zameldowany jednak gdyby chciał podłączyć internet to musiałby płacić miesięcznie 60 euro bo musiałby wziąć odrazu telefon .. innego rozwiązania nie ma bo mieszka w takiej wiosce ... A 60 euro po to aby wieczorami popisać sobie na GG i pogadać przez 20 min przez skype'a to trochę mija się z celem, zwłaszcza, że jest inne rozwiązanie ...

Ale to nie o to chodzi bo zrobiłem niechcący OT [-X .. Chcę poprostu dowiedzieć się czy jest możliwość i sens podłączenia takiej sieciówki bo jak nie to nadal brat będzie musiał chodzić wieczorami do sąsiada domu, żeby sobie pogadać a ten mu stoi nad głową :?

(Bolo92) #6

Obydwa sposoby będą dobre i będą chodzić, tylko nie wiem jaką antenę dobrać aby miała jeszcze trochę zysku jak i tak kabel stłumi b. dużo. Lub jeżeli chce być uwolniony od kabla to Acces Point Client i Acces Point=200zł najtańsze ;] i By miał internet w domu bezprzewodowo, bo jeden by odbierał sygnał a drugi by go rozsyłał.

Ale zrobisz jak uważasz, obydwa sposoby dobre.

Skoro Ty chciałeś karte pod USB i do tego taką antene to zamów sobie jakąś karte(popatrz co na google dobre pod USB z możliwością anteny) i osobno antene z 13dbi lub więcej i ile Ci kabla potrzeba niech sprzedawca dorobi i sobie zamontuje brat.