WiFi do laptopa

Witam :smiley: … Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwe takie rozwiązanie, żeby podłączyć do laptopa kartę WiFi (pod PCMCIA lub USB) tak aby można było doczepić do niej antenę z kablem o długości ok. 15-20 metrów :?: Czy takie coś ma prawo normalnie funkcjonować i poprawnie łapać sygnał nadawany przez router :?: I w ogóle jesli takie coś jest możliwe i istnieją takie urzadzenia to prosiłbym o link gdzieś na allegro lub gdzie kolwiek bo szukałem ale nic nie znalazłem, a w sklepach już nikt nie odpowiada na telefony o tej godzinie :? … Z góry dziękuję Wam za pomoc.

15-20m to okrutne tłumienie na kablu już jest a koszty właściwie te same.

Lepiej kupić tzw. Aktywną antenę(czyt. Acces Point Client i antene).

Pudełko na maszcie a w nim jest Acces Point, dalej idzie już skrętką(UTP kat. 5e) i wtyka RJ-45 do komputera.

Link do “anteny aktywnej”

Lub tak jak chcesz, ja miałem chwile 15m kabla h-155 i Yaga chyba 16dbi ale niezbyt to chodziło.

Allegro>Komputer>Komunikacja i łączność>Wireless LAN>Karty Sieciowe>USB i jest pełno z odkręcaną anteną.

karta na usb z odkręcaną anteną na wyjście rp-sma

Do tego antena jakaś tam i masz to co chciałeś.

Bo tu chodzi o to, że brat łapie w Niemczech sygnał od kolegi … U niego w domu super jest … Na dworze jeszcze laptop działa … Ale jeśli brat wejdzie do domu to już lipa … Kolega ma router ze stałą anteną położony na oknie … Wymyśliliśmy z bratem, że jeśli by tak umieścić antenę odbierającą sygnał z routera na ścianie i puścić kablem do domu to powinno być chyba dobrze, nie :?: Czy źle to chcę rozwiązać ? :slight_smile:

Piractwo? Nie możecie kupić normalnie internetu i mieć świetną prędkość ?

Jakie znów piractwo :?: … Facet świadomie udostępnia swoje łącze mojemu bratu. Ma wykupione łącze i do routera może mieć podłączonych ile chce swoich komputerów. w tym m.in. mojego brata (jako swojego pracownika) … Brat mieszka w Niemczech i jest tam zameldowany jednak gdyby chciał podłączyć internet to musiałby płacić miesięcznie 60 euro bo musiałby wziąć odrazu telefon … innego rozwiązania nie ma bo mieszka w takiej wiosce … A 60 euro po to aby wieczorami popisać sobie na GG i pogadać przez 20 min przez skype’a to trochę mija się z celem, zwłaszcza, że jest inne rozwiązanie …

Ale to nie o to chodzi bo zrobiłem niechcący OT [-X … Chcę poprostu dowiedzieć się czy jest możliwość i sens podłączenia takiej sieciówki bo jak nie to nadal brat będzie musiał chodzić wieczorami do sąsiada domu, żeby sobie pogadać a ten mu stoi nad głową :?

Obydwa sposoby będą dobre i będą chodzić, tylko nie wiem jaką antenę dobrać aby miała jeszcze trochę zysku jak i tak kabel stłumi b. dużo. Lub jeżeli chce być uwolniony od kabla to Acces Point Client i Acces Point=200zł najtańsze ;] i By miał internet w domu bezprzewodowo, bo jeden by odbierał sygnał a drugi by go rozsyłał.

Ale zrobisz jak uważasz, obydwa sposoby dobre.

Skoro Ty chciałeś karte pod USB i do tego taką antene to zamów sobie jakąś karte(popatrz co na google dobre pod USB z możliwością anteny) i osobno antene z 13dbi lub więcej i ile Ci kabla potrzeba niech sprzedawca dorobi i sobie zamontuje brat.