Wifi do stacjonarnego komputera

Witam.

Mam komputer stacjonarny, w którym nie ma wifi. Czy istnieja jakieś wtyczki tak jak np. bluetooth można dokupić wtyczkę pod usb, żeby to wifi było w tym stacjonarnym??

Wiem, że może to inaczej działać ale może da się jakoś to ominąć??

Nawiasem mówiąc ostatnio na allegro widziałem nawet wtyczkę pod usb zastępującą kartę dźwiękową stąd pytam. Lipna jakość ale jednak.

Zatem??

Pzdr.

Oczywiście wystarczy zwykła karta wifi pod usb http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow … 55133.html

Super. Dzięki za odpowiedź bo nie znam się aż tak bardzo na kwestiach sieciowych. a jak wygląda tu temat zabezpieczenia?? Czy da się to zabezpieczyć tak jak sieć wifi?? Czy ten przesył tak samo jest szyfrowany (bezpieczny)?? I czy to się jakoś ustawia tak jak w normalnym routerze wchodząc powiedzmy na 192.168 itp itd??

A 2 kwestia to jak to działa. Podłącza się to pod usb i to zbiera fale radiowe, tj. internet z routera czy jak??

Może wytłumaczę krótko o co mi chodzi żebyśmy się dobrze zrozumieli.

Mam router, który rozsyła sygnał. Smartfon no rpoblem bo w większości mają wbudowane wifi. Tablet też. A stacjonarny nie ma nic i zero z nim kontaktu. I teraz pytanie takiej treści. Czy jak to kupię to dołączy do tego routera stacjonarny??

Mam nadzieję, że zostałem zrozumiany w miarę dobrze.

Pzdr.

to jest takie samo jak wbudowane wifi w laptopie …normalnie pojawi sie ikonka sieci bezprzewodowych dostępnych w zasięgu i będzie możliwość połączenia się bezprzewodowo do neta przez komp stacjonarny

Oczywiście że dołączy, jaki masz router? Może lepiej by się było kablem podpiąć? Oczywiście karta wyłapie twój internet z routera, zapewne jakieś okoliczne sieci też (o ile są w pobliżu), wybierzesz swoja sieć i podajesz hasło (o ile masz), przy dodawaniu żebyś też nie miał cyrku że nie chce ci się połączyć, będziesz musiał sprawdzić czy nie ma w routerze włączonego filtrowania po mac adresie.

Tu akurat zrozumiałem co napisałeś :slight_smile:

Nie nie mam filtrowania po mac adresie, hasło mam do wifi a router mam mobilny bo w różnych miejscach może mi być potrzebny.

Ale mam jeszcze takie pytanie. Podpowiedzcie mi co w tych kartach sieciowych jest istotne bo widzę, że też jakieś tańsze są rozwiązania. Router mem huawei e586 taki mobilny z tzw. plaja :slight_smile:

Pzdr.

Dodane 04.05.2012 (Pt) 19:52

Trzeba przyznać tp linka - czyli znanej raczej firmy i chyba dobrej z tego co mniej więcej się słyszy. Ale widzę jakieś sagemy są, tp linki ale inne np. 727 itp itd. tyle że trochę tańsze. Co tu jest ważnego??

Dodane 04.05.2012 (Pt) 19:58

i pytanie jak to wszystko pozabezpieczać, żeby było ok, można było dokonywać transakcji bankowych itp.

Czy wystarczy po prostu samo hasło do wifi z szyfrowaniem wpa2 czy coś więcej lepiej poustawiać??

Powinno wystarczyć chociaż ja mam filtracje po macu, która teoretycznie nic nie daje ale zawsze coś, karta jest jedna z nowszych obsługuje najnowszy standard N więc przyda się w przyszłości. Tp link jest jedną z najmniej problemowych firm, mam już drugi router od nich i złego słowa nie powiem. Możesz też ukryć SSID sieci żeby poczuć się lepiej, ale uwierz mi WPA2 jest ciężko złamać i wątpię by komuś się na tyle nudziło żeby się włamać, więc spokojna głowa :wink: