WIFI + internet z komórki razem

(walgav) #1

witam.

Na wstępie chcę przeprosić jeśli taki temat już powstał.

Chciałbym połączyć sobie komputer z internetem w taki sposób żeby jednocześnie korzystał z dwóch połączeń internetowych - WIFI i połączonego po USB telefonu z andkiem. Systemna jakim chcę to zrobić to Win7 ultimate x64 sp1

Obecnie, gdy podłączam zarówno WIFI jak i thethering przez USB, to co prawda pokazuje mi oba połączenia w "centrum sieci" ale komp korzysta z tej  która aktualnie jest na górze.

Z góry dzięki za pomoc.

(kamil004) #2

nie udało mi się to nigdy i nie wiem do czego ci to potrzebne ale…

Jeśli potrzebujesz takiego myku do szybkiego pobierania danych to w tym przypadku nie ma najmniejszego problemu, już tłumacze.

(walgav) #3

To akurat nie dla mnie, ja tego nie potrzebuję, tylko dla znajomego. Ma wolne połączenie wifi i chciałby sobie wykorzystywać wifi i sieć komórkową w tym samym momencie na komputerze.  Twoj sposób niestety nie będzie działał przy skypie itp

(MacGregor) #4

Użyj mostka sieciowego. Co prawda nie wiem jak to dokładnie działa (nie znam się na sieciach) ale u mnie kiedyś coś takiego działało.

(kamil004) #5

z tego co czytałem to nie da się tego zrobić za pomocą mostka ale sam mam wątpliwość czy prawde pisali.

(walgav) #6

U mnie podobnie. Mostek ustawiło ale, akurat u mnie, korzysta z wifi, bez wsparcia komórki

(kamil004) #7

Czekaj chyba powoli ogarniam ale jeszcze testuje.

(renifer3) #8

Ten pomysł będzie działać ale jedynie na takiej zasadzie, że pobierane/wysyłane całe pliki lub funkcje, jak skype, są niezależne od siebie. Aby to działało dla pobierania 1 pliku (torrent pobiera z różnych źródeł, więc może to być wyjątek) to te źródła internetu musiałyby się synchronizować u dostawcy, a oni nie wiedzą które fragmenty pliku wysyła druga sieć :wink:

No chyba, że ktoś wymyślił program, który pomoże.

(MacGregor) #9

Ja zawsze myślałem że łączę się przez mostek a nie przez każdą sieć z osobna i to mój komputer (karta sieciowa) łączy te połączenia. W takim razie jaki jest sens używania mostka skoro o tak korzystamy z jednego połączenia?

(walgav) #10

Mostek nie chce łączyć neta przez usb z jakiegoś powodu. W necie znajdziesz wyjaśnienie. Co innego wifi + wtyczka internetowa. To powinno łączyć bez przeszkód