Wifi - key lifetime

Witam,

Chciałem ustawić hasło na sieć wifi, ale w opcjach poza hasłem jest takie coś “key lifetime” . Trzeba tam wpisać ilość minut i nie rozumiem do czego to ma służyć? Nie mogę tego zostawić pustego, ponieważ wyskakuje komunikat, że musi być coś, tak samo jak wpiszę 0 ? Czyli co mam tam wpisać? Chciałbym ustawić po prostu jedno hasło.

Jeszcze jedno czy modemem może ktoś zarządzać przez internet? Nie przez wifi, tylko ktoś załóżmy gdzie indziej, kto zna login i hasło? Pytam, bo wyskoczyło mi coś, że połączenie niebezpieczne.

pozdr.

Zależy jak go skonfigurujesz, często istnieje taka opcja. Jeśli jest to włączone, to wyłącz, żeby można było zarządzać tylko z sieci lokalnej.

Co do “key lifetime”, tu masz opisane szczegóły, jak działa WPA2: https://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11i-2004

Poza kluczem, który ty ustawiasz dla sieci, są jeszcze automatycznie generowane klucze wykorzystywane do szyfrowania przesyłanych danych: PTK i GTK. I z tego co rozumiem, z tym parametrem chodzi o częstotliwość zmian klucza GTK.

Tu masz to opisane po polsku: https://sekurak.pl/bezpieczenstwo-sieci-wi-fi-czesc-4-standard-802-11i-czyli-wpa-i-wpa2/

Ok, tylko gdzie to sprawdzić i jak wyłączyć? W tym całym centrum dowodzenia tego nie widzę, albo po prostu nie ogarniam…

A jaki model routera, jakiego producenta?

Pewnie gdzieś w okolicach miejsca, gdzie ustawia się hasło do panelu administracyjnego.