Wifi na 70m przez ściany

cześć

Chciałbym poprawić jakość połączenia wifi pomiędzy dwoma domami. W skrócie:

  • w jednym domu w oknie stoi sobie router linksysa WAG200G (podłączony do linii do neo i bez kompa)

  • w drugim domu 70m dalej (po drodze pusta przestrzeń) z tej samej strony łapie zasięg na notku na 1 max 2 kreskach czyli słabo, w dalszych pomieszczeniach sygnał ucieka. Na stacjonarnym z jakimś cudem usb sagema (było w komplecie z LB…) jeszcze gorzej łapie.

Jak najtaniej poprawić jakość transmisji?

Do routera nic nie podłącze - antenka niewymienna, jedynie przeszedłem z G na B, ale prawie nic to nie dało. Z tego co wygoglowałem, to można dołożyć access pointa z funkcją regeneracji sygnału np starego planeta.

Podpowiedzcie co konkretnie przerobić/kupić - priorytetem są niestety obecnie koszty zmiany.

Pozdrawiam

poszerzenie-zasiegu-sieci-wifi-domu-reapeter-t345631.html moze cos tutaj znajdziesz…

W obu urządzeniach wyłączyć tryb Power Saving Mode, i jak jest gdzieś w opcjach to dać na zasilanie 100% (no i lepiej ustawić na standard G)

Wykorzystać do obsługi nie Windowsowe Zero Configuration, tylko program od producenta karty WiFi (tam powinny być ustawienia do oszczędności energii)

W drugim domu to Notebook? spróbować obrócić nim pod różnym kątem, może bokiem do okna lepszy sygnał niż np. ekranem. Podobnie jeżeli stacjonarny komp.

W stacjonarnym podłożyłem kiedyś pod małą antenką płytkę CD i sygnał polepszył się o kreskę (odległość płytki od antenki około 4cm u mnie była)

http://allegro.pl/item702409842_aktywna … _spot.html

ja mam coś takiego pomaga

A czy zastanowiłeś się, w jaki sposób kolega podłączy tą antenę do routera?

Poza tym 17 dB to “trochę” za dużo na 70 m. Sama antena ma w opisie podane 7 km. To jest 100 razy za dużo. Poza tym anten nie kupuje się na Allegro, a tym bardziej od yagi.pl. To “bardzo profesjonalna” firma.

Po przyłączeniu jej od strony laptopa może trochę pomoże, ale niedużo, poza tym takiej mocy nie kierowałbym w stronę mieszkania. Skutecznie utrudni za to pracę okolicznym sieciom.

Proponuję zakup najprostszego access pointa umożłiwiającego pracę w trybie clienta z antenką np. 5 dB i podłączenie go do laptopa.

Wiesz co… Czym więcej czytam na ten temat, tym bliższy jestem aby rozciągnąć 70mb skrętki lub podwiesić ją na lince między domami :slight_smile: Kat5 zostało mi jeszcze z 200metrów, to nie będzie problemu. O super sprzęcie z allegro i ich wielokilometrowych zasięgach napisano już dziesiątki postów… szkoda gadać.

Drugą i droższą opcją jest zakup repeatera.

Dodane 30.08.2009 (N) 13:29

Na zakończenie - kupiłem access pointa d-linka DAP-1160 wraz z dodatkowym patykiem +9dBi pentagrama, wszystko ładnie śmiga :slight_smile: