Wifi na nowym komputerze co chwile rozłącza połączenie

Hej mam problem. Wczoraj złożyłem nowy komputer , wszysko działa i jest stabilnie natomiast mam problem z internetem. Posiadam livebox od orange ten pierwszy , chyba 1.1 sie nazywa i adapter wifi podłączony do usb na komputerze. Jak w tytule co chwile mi teraz rozłącza połączenie , działa przez pare minut , później na chwile przestaje i tak w kółko. Sterowniki mam wszystkie zainstalowane , karte sieciowa to killer e2205.

Ktoś coś pomoże ? :slight_smile: Jak nie podałem jeszcze jakis szczegółów to prosze o naprostowanie , z góry dzieki !

Lukasz277 , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem. Ponadto na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich liter diakrytyzowanych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż). Proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

Ten adapter nie jest uszkodzony ?

Poza tym nie wolał byś karty wifi zamontować w slocie PCI na płycie, zamiast tej USB ?

Hej , póki co nie mam na dziś innej karty wifi tylko tę od orange co sie podpina do usb. A adapter sprawny bo na starym kompie działało wszystko , chyba sie nie uszkodził przez dobe…

Sprawdź jaki masz zasięg, przy słabym zasięgu połączenie może być zrywane.

Skoro to jest karta na USB to spróbuj ją wyciągnąć gdzieś dalej na jakimś przedłużaczu (przedłużacz nie za długi i powinien być dobrej jakości) gdzie będzie ona miała lepszy zasięg i sprawdź czy problem będzie nadal.

Jeśli powyższa metoda nic nie dała lub masz pełny zasięg tam gdzie karta jest teraz to należy przeskanować komputer dobrym antywirusem, wirusy mogą momentami mocno obciążać łącze/router wysyłając atakujące pakiety danych powodując częste rozłączanie sieci.

Sprawdź też czy nie masz jakiegoś programu którego zadaniem jest regularne rozłączanie aby uzyskać inny IP.

Jeśli nadal będzie problem mimo że komputer jest czysty (nie zawirusowany) i jest blisko routera (ma pełny zasięg) to należy wziąć pod uwagę że może router już zdycha.

zwróć też uwagę czy przypadkiem router się nie restartuje wtedy gdy zrywa ci połączenie, takie restarty mogą być wynikiem uszkodzenia routera (lub pracy na innym zasilaczu który jest słabszy od oryginalnego) lub też mogą być powodowane atakami z sieci (czasem router nie wytrzymuje tak dużej ilości pakietów i restartuje się).

Jednak ten adapter chyba sie uwalił bo polaczylem kablem ethernet i wszystko działa od rana bez zadnego zaciecia :slight_smile: Moze ja mu cos zrobilem jak rozbieralem stary komp nie wiem. W kazdym razie problem rozwiazany , dzieki za odpowiedzi !