Wifi - Neostrada - Jaki router?

Witam

Posiadam neostradę ( 2mb )

Mój modem - thomson speedtouch 330

Oczywiście wszystko chodzi i nie ma problemów z tym

Tak mam podłaczone do komputera lecz posiadam jeszcze laptopa i iPhona i chciałbym nimi łapac wifi i teraz nasuwa się pytanie ;

Co dokupić aby mieć wifi a oprocz tego modem do kompa ?

Na laptopie będą przeglądane tylko strony nic więcej tak samo jak w telefonie …

Prosiłbym o nazwę a najlepiej aukcje na allegro z dobrym modem do tego oczywiście nie jakiegoś najlepszego bo jest to zbędne ponieważ internet będzie tam używany raz na dzień i to przez chwile …

Pozdrawiam

Musisz kupić router, aby móc rozsyłać sobie połączenia internetowe.

Ile masz/możesz przeznaczyć na to pieniążków?

TP-Link - 119 zł i sąsiedzi dwa piętra wyżej mają jakość sygnału dobrą.

ja osobiście nie miałem styczności z tp-linkiem ale ostatnio na forum czytałem że ktoś miał problem właśnie z nim i sie żalił że ktoś z naszego forum mu go polecił :stuck_out_tongue: wiec ja osobiście polecam sprawdzony router firmy LINKSYS niezawodne przez cale lata. potrzebujesz router ADSL/ADSL2+

a DLINK? To również godne polecenia sprzęciki.

Brodekx2 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Poza tym na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). dostosuj swojego posta do tej zasady.

Poprawione wszystko . Przepraszam za niestosowanie się do regulaminu .

http://allegro.pl/item992476419_d_link_dsl_2640_adsl_router_wifi_neostrada_zabrze.html

Ten będzie dobry ?

A jak jest z podłączeniem ? Wystarczy dać rozgałęziacz przed modem a z niego dwa kable do modemu i routera ?

Według mnie bardzo dobry wybór.

Co do podłączenia, wszystko jest w instrukcji. Napisane typowa dla dzieci - także żadnych problemów nie będziesz miał.

Brak sił na twórczość pisania…

hej, jak to jest z tymi routerami?jaki najlepeij dobrac do neo? Chcialabym wziac opcje 6mb bo akurat jest w promo .-ok. 70 zl. Przyznam szczerze ze nie znam sie na technicznych aspektach, czy taka predkosc wystarczy do surfowania po necie+ rzadkie sciaganie plikow, tzn. Czy nie bedzie problemu przy otwieraniu zakladek jak rodziele net na 2 kompy, czy lepiej wziac jakas szybsza predkosc?

@up

Ja mam 2 mb bo wiecej sie u mnie nie da i chodzi doskonale oczywiscie jak sie porzadek trzyma na kompie …

@Brodekx a masz rodzielone te 2 mb na kilka komputerow czy uzywasz na jednym? Czytalam gdzies ze za rok 6mb ma byc standardowa predkoscia, wiec chyba nie ma co schodzic ponizej tej predkosci, tym bardziej jak jest w promo- teraz juz zeszli do 1 zl. Pytanie tylko czy jak sie bierze w promocji to mozna tez wziac net na probe, czy z tego typu przywilejow nie mozna juz korzystac?

Net mam na jednym kompie narazie - czekam na router …

Z tym standardem sie nie rozpedzaj tez bo kiedys 512 mialo zniknac i kazdy mial dostac 1 mb a sie okazalo ze limity usunieto …

6mb nie moze byc standard bo nie wszystkim pojdzie - mieszkam na wsi i max to 2 mb … chcialem wyzszy to mowili ze nie ma szans …

Z tego co sie orientuje to w neo nie ma opcji testowaniu najpierw … ( moge sie mylic )