Wifi - Nie chce sie polaczyc z laptopem

Witam! !!

Zawsze łączyłem się przez wifi z laptopem ale pewnego dnia gdy wyłączono u nas prąd…router sie wyłączył to wyłączyłem laptopa i poszedłem spać…następnie rano go włączyłem i już istniał problem z połączeniem…nie chce się polączyć z siecią lokalną… wi fi pokazuje dostępne siecie, ale przy probie polączenie nie udaje się to…a wczoraj wieczorem było wszystko ok, nigdy nie miałem takich problemów z wi fi…czy to samo się naprawi? ale co dziwne przez kabel działa Internet, ale wole wifi bo to nie w końcu jedna z najlepszych funkcji laptopa ze nie musze siedzieć po kablem…co lepsze drugi laptop może normalnie sie połączyć przez wifi czy to winna moze laptopa ??

resetowałem router, restartowałem laptopa i dalej to samo…

laptop jest toshiba satellites A660-11M router Linksys, od początku nie było żadnych problem…czekam na szybko odpowiedz…

Spróbuj zobaczyć czy nie masz czasem ustawionej innej nazwy grupy roboczej na obydwu kompach, bo musi być taka sama grupa :-D.

@up co ma grupa robocza do wifi ?

Ogólnie musiałbyś sprawdzić, czy nie padła karta wifi. Połącz się z jakąś niezabezpieczoną siecią o ile taką w zasięgu masz. Ew stwórz połączenie adhoc na drugim lapie. Usuń połączenie i utwórz je na nowo. W chwili obecnej nic innego mi do głowy nie przychodzi. Poza filtrowaniem mac, ale skoro resetowałeś router to powinieneś już wifi mieć ;;]

Laptop jest w porządku bo widzi inne sieci, spróbuj dotąd konfigurować nową sieć aż pokaże Ci się pytanie o hasło i wpisz je od nowa.

Mnie się to niekiedy zdarza jak korzystam z sieci u córki, za pierwszy razem dałem mu połącz automatycznie a jak jestem w domu jej sieć spada na koniec kolejki i się resetuje,bzdurne to ale zauważyłem że tak się zdarza, jak tylko doprowadzę po kilku próbach do pokazania okienka “wpisz hasło” łączę się z siecią. Natomiast co do routera to sieć z modemu po kablu idzie na krótko i internet może działać natomiast nadajnik WiFi może wysiąść co się raczej nie powinno zdarzyć.

dziekuje plasmat :smiley: pomogło :smiley: