Wifi - Nie chce sie polaczyc z laptopem


(Man Und22) #1

Witam! !!

Zawsze łączyłem się przez wifi z laptopem ale pewnego dnia gdy wyłączono u nas prąd...router sie wyłączył to wyłączyłem laptopa i poszedłem spać...następnie rano go włączyłem i już istniał problem z połączeniem....nie chce się polączyć z siecią lokalną... wi fi pokazuje dostępne siecie, ale przy probie polączenie nie udaje się to...a wczoraj wieczorem było wszystko ok, nigdy nie miałem takich problemów z wi fi..czy to samo się naprawi? ale co dziwne przez kabel działa Internet, ale wole wifi bo to nie w końcu jedna z najlepszych funkcji laptopa ze nie musze siedzieć po kablem....co lepsze drugi laptop może normalnie sie połączyć przez wifi czy to winna moze laptopa ??

resetowałem router, restartowałem laptopa i dalej to samo...

laptop jest toshiba satellites A660-11M router Linksys, od początku nie było żadnych problem...czekam na szybko odpowiedz...


(Domo3525) #2

Spróbuj zobaczyć czy nie masz czasem ustawionej innej nazwy grupy roboczej na obydwu kompach, bo musi być taka sama grupa :-D.


(Drobok) #3

@up co ma grupa robocza do wifi ?

Ogólnie musiałbyś sprawdzić, czy nie padła karta wifi. Połącz się z jakąś niezabezpieczoną siecią o ile taką w zasięgu masz. Ew stwórz połączenie adhoc na drugim lapie. Usuń połączenie i utwórz je na nowo. W chwili obecnej nic innego mi do głowy nie przychodzi. Poza filtrowaniem mac, ale skoro resetowałeś router to powinieneś już wifi mieć ;;]


(plasmat) #4

Laptop jest w porządku bo widzi inne sieci, spróbuj dotąd konfigurować nową sieć aż pokaże Ci się pytanie o hasło i wpisz je od nowa.

Mnie się to niekiedy zdarza jak korzystam z sieci u córki, za pierwszy razem dałem mu połącz automatycznie a jak jestem w domu jej sieć spada na koniec kolejki i się resetuje,bzdurne to ale zauważyłem że tak się zdarza, jak tylko doprowadzę po kilku próbach do pokazania okienka "wpisz hasło" łączę się z siecią. Natomiast co do routera to sieć z modemu po kablu idzie na krótko i internet może działać natomiast nadajnik WiFi może wysiąść co się raczej nie powinno zdarzyć.


(Man Und22) #5

dziekuje plasmat :smiley: pomogło :smiley: