WiFi nie działa na Prestigio MultiPad 3G DUO sieć zawieszona

Witam,

zostałam posiadaczką Prestigio MultiPad 3G DUO z oferty Play.

Ale pojawia się pewien problem. Mianowicie nie mogę za jego pomocą połączyć się z domową siecią wifi.

Adres mac urządzenia został dodany do filtru routera.

Jednak pierwsza przeszkoda pojawia się już podczas dodawania sieci do tabletu. Mogę wpisać bez problemu jej nazwę, lecz podczas wpisywania hasła przy wybranym zabezpieczeniu WPA/WPA2 opcja “zapisz” jest aktywna do przedostatniego znaku hasła. Po wpisaniu ostatniego znaku, nie można już zapisać, gdyż opcja ta staje się nieaktywna.

Po wybraniu zapisu sieci bez hasła, tablet ją widzi, prosi o podanie hasła - i tu nie ma już problemu z długością - jednak sieć jest albo “poza zasięgiem” choć inne urządzenia z nic połączone nie mają problemu z dostępem do internetu, bądź też pojawia się status “sieć zawieszona”.

Jak rozwiązać ten problem, by móc się łączyć z domowym wifi?

Ponadto tablet nie chce łączyć się z dostępną niezabezpieczoną siecią Po chwilowym połączeniu i tak brak dostępu do internetu, a za chwilę pojawia się status “uniknięto połączenia z powodu niskiej jakości sygnału”.

Byłoby miło, gdyby wszelkie ewentualne porady były napisane “łopatologicznie” :wink:

Pierwsza myśl jaka mi przyszła, że urządzenie może nie radzić sobie najlepiej z szyfrowaniem, bądź ze zbyt długim hasłem, ale skoro na nieszyfrowanej występują problemy, to proponuję oddać tablet na gwarancję. Może to być usterka techniczna, np. wada fabryczna, a może to być błąd w oprogramowaniu urządzenia, w serwisie w każdym razie powinni doprowadzić go do stanu używalności, a jak nie, to chociaż niech potwierdzą, że nie jest uszkodzony.

potwierdzam ten problem, u mnie też na tym tablecie z oferty play mam komunikat sieć zawieszona. może magicy z play coś pokombinowali, żeby używać sieci tylko z ich oferty?

Dodane 26.09.2013 (Cz) 21:02

potwierdzam ten problem, u mnie też na tym tablecie z oferty play mam komunikat sieć zawieszona. może magicy z play coś pokombinowali, żeby używać sieci tylko z ich oferty?

Dodane 27.09.2013 (Pt) 21:25

Edit

Sieć zawieszona a działa. Wyjąłem kartę sim i net działa. Nicc nie rozumiem ale co tam